Tomczyk
fot. TS Podbeskidzie

Paweł Tomczyk blisko półrocznego wypożyczenia do Piasta Gliwice. 20-letni napastnik Lecha Poznań uzgodnił już warunki umowy. Dziś obywają się testy medyczne zawodnika.

Lech Poznań już wcześniej był bliski oddania młodzieżowego reprezentanta Polski do innego klubu Ekstraklasy. Arka Gdynia wyrażała chęć wypożyczenia wychowanka Lecha, lecz kluby nie doszły do porozumienia w poszczególnych zapisach w kontrakcie. Prawdopodobnie chodziło o gwarancję odpowiedniej liczby minut gry 20-latka.

Wypożyczenie ma trwać pół roku, jednak w kontrakcie zapisano opcję przedłużenia gry w Gliwicach.

ZMIANY W REGULAMINIE CLJ U-15 I U-17. JUNIORZY BĘDĄ WIĘCEJ GRAĆ!

Urodzony w Poznaniu Tomczyk w tym sezonie dostał kilka poważnych szans w “Kolejorzu”. Rozegrał dziesięć spotkań w Ekstraklasie. Strzelił dwa gole i dołożył asystę, jednak cały ten dorobek przyszło mu ustalić w jednym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. Cała runda w wykonaniu zawodnika niestety jednak nie była udana, stąd Lech zdecydował się na zimowy ruch młodego piłkarza.

Z wypożyczenia zadowolony będzie nie tylko sam zawodnik, ale i również selekcjoner reprezentacji U-21. Czesław Michniewicz chce mieć przed zbliżającym się EURO U-21 jak największe pole wyboru. Dlatego ważne jest, aby reprezentanci, którzy byli już brani pod uwagę w młodzieżówce, regularnie występowali w nadchodzącej rundzie wiosennej.

Paweł Tomczyk w reprezentacji Michniewicza rozegrał dotąd 7 spotkań. Wszystkie w eliminacjach do nadchodzących mistrzostw Europy U-21. Zdobył w nich trzy gole, strzelał Finlandii, Danii i Litwie.