Ajaxu
tweb.club

Działacze Ajaxu Amsterdam po tragicznych zdarzeniach z dnia 8 lipca, chcą w jakiś sposób pomóc rodzinie Abdelkaha Nouriego, który leży w szpitalu z powodu uszkodzeń mózgu, które dostał na wskutek silnego niedotlenienia. Klub zaproponował jego bliskim m.in: pomoc finansową w związku z leczeniem, 10-letni kontrakt dla piłkarza, a jedna z trybun stadionu Johan Cruyff Areny (ośrodka młodzieżowego Ajaxu) ma zostać nazwana jego imieniem

8 lipca Ajax Amsterdam rozgrywał mecz towarzyski z Werderem Brema. Nie dokończono go, bo na murawie przytomność stracił Abdelhak Nouri w wyniku arytmii serca. 20-latek trafił do szpitala, gdzie przez niecały miesiąc był w śpiączce farmakologicznej. Na szczęście udało się go wybudzić, ale lekarze nie mieli dobrych wieści. Utalentowany sportowiec doznał trwałych i poważnych uszkodzeń mózgu.

Lekarze twierdzą, że 20-latek już nigdy samodzielnie nie zje, nie poruszy się, ani nie porozmawia. Nadzieję w serca bliskich wlał jednak niedawny eksperyment w ośrodku rehabilitacyjnym w Tilburgu. Nouriemu wręczano różne przedmioty, aby sprawdzić, czy w jakiś sposób zareaguje. Tak się stało, gdy położono mu na klatce piersiowej piłkę. Abdelhak się uśmiechnął.

– Czasami reaguje uśmiechem, czasami mruga oczami. Kiedy przeczytałem jego ulubiony werset z Koranu, to zaczął się trząść. Nigdy tego nie zapomnę – opowiada najstarszy brat Abderrahim.

Zgodnie z informacjami “Telegraaf” klub zaoferował dożywotnią pomoc w sfinansowaniu i pokrycia wszelakich kosztów leczenia Nouriego. Dodatkowo zaproponowano nowy 10-letni kontrakt dla zawodnika, jedna z trybun Johan Cruyff areny (stadionu akademii piłkarskiej Ajaxu) miałaby zostać nazwana jego imieniem, a także powstałaby Fundacja Nouriego, na którą pierwszą wpłatę dokonałby klub, oraz zostałby zorganizowany mecz charytatywny, z którego dochód byłby przekazany na tę organizację.


Sport.pl, sportowefakty.wp.pl