Piernicki
lodzkifutbol.pl

Nie od dziś wiadomo, że I liga to idealne miejsce dla młodych piłkarzy, aby rozwinąć skrzydła. Na zapleczu Ekstraklasy gra spora grupa młodzieżowców, a grono to może się wkrótce jeszcze powiększyć. Piłkarzem Chojniczanki został bowiem 18-letni Oskar Piernicki. 

Pochodzący z Gdańska Piernicki były przez długi czas bacznie obserwowany przez sztab szkoleniowy Chojniczanki. Młody bramkarz trenował w ostatnich tygodniach z pierwszym zespołem, dostał nawet szansę występu w sparingach drużyny rezerw. Były zawodnik Lechii Gdańsk oraz Pogoni Szczecin swoją postawą w pełni usatysfakcjonował trenerów, w związku z czym strony zdecydowały się związać ze sobą na stałe.

Bramkarz w ostatnich miesiącach reprezentował barwy Astorii Szczerców (klasa okręgowa – przyp.red.), gdzie trafił na wypożyczenie z GKS-u Bełchatów. Teraz Piernicki stanie do walki o grę na zapleczu LOTTO Ekstraklasy. 18-letni golkiper został również zgłoszony do zespołu rezerw, występującego w gdańskiej klasie okręgowej. Pierwsza drużyna Chojniczanki najbliższy mecz rozegra w piątek o 20:00 na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.