od dekady
RTV Noord

Jak podaje “BleacerReport” Manchester City spróbuje już w styczniu sprowadzić do siebie prosperującego Japończyka – Ritsu Doana. 20-latek byłby pierwszym Azjatą z dalekiego wschodu w niebiesko-białych barwach od blisko dekady.

“The Citizens” chce skorzystać z okazji i wykupić kartę zawodniczą Japończyka przed zapędami Juventusu i Atletico Madryt. Według portalu “Mirror” holenderskie Groningen nie chce sprzedawać swojego piłkarza przed końcem sezonu 2018/2019.

Warto dodać, że Manchester City już wcześniej chciał zainwestować dwa miliony euro w 20-latka, próbując w ten sposób odciążyć Groningen. Oczywiście oznaczałoby to również wstęp do przyszłych rozmów dotyczących transferu. Holendrzy błyskawicznie odrzucili ofertę, dając do zrozumienia, że Doan jest im potrzebny na resztę sezonu. Klub widzi możliwość sprzedaży swojego skrzydłowego tylko, gdy kwota przekroczy kilkukrotnie wartość piłkarza.

NASTOLETNI PIŁKARZE POGONI SZCZECIN TRENUJĄ Z VALENCIĄ – SPRAWDŹ!

Japończyk znany jest z precyzyjnych podań, ale wielu poprzednich szkoleniowców ceniło w nim skłonność do  podejmowania starć fizycznych, które zwykle dla tego typu piłkarzy bywają uciążliwe. Doan charakteryzuje się również świetnym dryblingiem, a możliwość gry obiema nogami na tym samym poziomie może być tylko dodatkowym atutem.

Ritsu w tym sezonie Eredivisie zdobył cztery bramki i dwie asysty w 14. meczach. 20-latek ma za sobą także debiut w seniorskiej reprezentacji Japonii, w której zdobył już pierwszą bramkę. Zdaniem holenderskich ekspertów, dosyć rzadko zdarza się, by tak młody Japończyk był ważnym ogniwem swojego kraju.