podstawski
gs24.pl

Brat Tomasa Podstawskiego, Antonio trenuje z rezerwami Pogoni. 20-latek będzie testowany pod kątem przydatności do drużyny “Dumy Pomorza”.

Portugalczyk polskiego pochodzenia na północy naszego kraju spędzi tydzień. Jego piłkarska kariera rozpoczęła się w Boaviscie, a później reprezentował barwy kolejno: Dragon Force, Vendas Novas i Coimbroes.

“Bardzo chciałem przyjechać do Polski i pobyć trochę z bratem. To też świetna okazja, by spotkać się z rodziną od strony taty, która na co dzień mieszka w Bydgoszczy. Nie myślałem o wakacjach, ale o kilkudniowym wyjeździe. Cieszę się, że dostałem propozycję treningów w zespole rezerw Pogoni. Fajnie będzie od środka poznać polską piłkę” – mówi Antonio dla akademiipogoniszczecin.pl

Młodszy brat Tomasa w Szczecinie jest od soboty. Wizytę w Polsce rozpoczął od boiska przy ul. Pomarańczowej, gdzie przyglądał się grze swoich kolegów w meczu przeciwko Wdzie Świecie. O 13:00 pojawił się natomiast przy Twardowskiego, by z trybun podziwiać swojego brata w starciu z Miedzią Legnica. W poniedziałek stawił się natomiast na pierwszym treningu z drużyną trenera Andrzeja Tychowskiego.

ŚWIEŻUTKI PRZEGLĄD CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW! KLIKNIJ PO WIĘCEJ!

Jego testy zakończą się dzisiaj, jeśli zrobi na trenerach dobre wrażenie, być może na dłużej będzie mógł występować w jednej drużynie ze swoim bratem.

Pogoń Szczecin po bardzo słabym początku sezonu w ostatnich kolejkach wyraźnie złapał wiatr w żagle. Po 16 kolejkach LOTTO Ekstraklasy zajmują w ligowej tabeli 7. miejsce z dorobkiem 25 punktów. W najbliższej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice.