turnieju

Co roku młodzi adepci piłki nożnej z Polski dołączają do obsady turnieju finałowego programu”Football For Friendship”. Kto w tym roku znalazł się w gronie szczęśliwców, którzy pojadą na przełomie maja i czerwca do Madrytu?

Międzynarodowy program społeczny “Football for Friendship” skierowany do najmłodszych odbywa się dzięki firmie Gazprom od 2013 roku. Fundamentalne wartości promowane przez uczestników i organizatorów programu to przyjaźń, równość, sprawiedliwość, zdrowie, pokój, odwaga, lojalność, tradycja i honor. Program “Football for Friendship” wspierają UEFA, FIFA, Międzynarodowy Komitet Olimpijski, federacje krajowe, międzynarodowe dziecięce fundacje charytatywne, znanych sportowców i czołowe kluby piłkarskie na świecie. W ciągu ostatnich sześciu sezonów program połączył ponad 5,5 tys. uczestników i zyskał ponad 4,5 mln zwolenników, w tym znanych sportowców, artystów oraz polityków.

MŚ U-20: ZNAMY SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI!

Co roku przedstawiciele z Polski biorą udział w programie “Football For Friendship”. Turnieje, na których wybierani są uczestnicy, są organizowane przy poparciu PZPN i redakcji czołowych polskich mediów o tematyce młodzieżowej. W zeszłym sezonie w Moskwie Polskę reprezentowali młodzi Jakub Murawski i Aleksander Sorokin, a także przedstawiciele mediów z “Młodzieżowego Futbolu”.

turnieju
Z lewej Aleksander Sorokin, przedstawiciel Polski na zeszłorocznej edycji “F4F”

Gdzie w tym roku szukano kandydatów?

W tym roku selekcje prowadzono na zimowej edycji turnieju “Zjednoczeni Cup” w Kaczorach. W tym turnieju wzięło udział osiem zespołów z roczników 2006/07 z Piły, Krakowa, Poznania, Szczecina i Kaczorów. Na turnieju wyróżniło się kilku młodych zawodników i trenerów. Po wielu indywidualnych rozmowach zdecydowano się wybrać Tymoteusza Michna w roli młodego zawodnika. Natomiast Mikołaj Zieliński na programie wcieli się w rolę młodego trenera.

Podobną selekcję przeprowadzono na turnieju “PARTNER CUP” w Barwicach. Rywalizowały tam drużyny z Poznania, Szczecina, Kołobrzegu, Warszawy, Szczecinka oraz Barwic. W sześciu ekipach grali zawodnicy urodzeni w latach 2006 – 2007. Po obserwacji wszystkich juniorów na turnieju oraz po rozmowie z każdym z nich wybrano Leonarda Dziaka i Kacpra Rębowskiego. 

Wszyscy wybrani zawodnicy oraz młody trener są dobrymi uczniami w swoich szkołach, odznaczają się odpowiednimi umiejętnościami piłkarskimi, wysoką kulturą osobistą oraz władają na dobrym poziomie językiem angielskim. Finał siódmego sezonu programu “Football for Friendship” rozpocznie się w Madrycie już 28 maja!