bramce
europsort.interia.pl

Podstawowi bramkarze Legii w tym sezonie Arkadiusz Malarz i Radosław Cierzniak mają razem 73 lata, czyli możemy się łatwo domyślić, że są już mocno wiekowi jak na piłkarzy. Działacze Legii nie powinni się jednak martwić o przyszłość w bramce.

“Wojskowi” w obecnym sezonie LOTTO Ekstraklasy stracili do tej pory 16 bramek, co patrząc na całą ligę, jest wynikiem przeciętnym. We wszystkich spotkaniach bronił ktoś z dwójki Malarz – Cierzniak. Obaj są już w zaawansowanym wieku, jak na piłkarzy i przed nimi maksymalnie kilka sezonów gry, a warto zauważyć, że obaj mają kontrakt do końca tego sezonu. W tej sytuacji trzeba zacząć się powoli rozglądać, kto by mógł ich zastąpić.

W kadrze klubu ze stolicy jest aktualnie pięciu bramkarzy. Dwóch, których już wymieniłem oraz trójka młodych, głodnych gry golkiperów. Majecki, Miszta i Kudrjavcevs razem mają 55 lat, czyli o 18 mniej niż Malarz i Cierzniak we dwójkę.

Potencjał w młodych

Omawiając każdego po kolei, zacznijmy od Radka Majeckiego, który we wtorek zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszej drużyny. Rywalem w Pucharze Polski był nie byle kto, bo dobrze radzący sobie w tym sezonie Piast Gliwice. W regulaminowym czasie gry nie doszło do rozstrzygnięcia, więc potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się obrońcy tytułu. Majecki w serii jedenastek był bardzo pewny siebie, co skutecznie dekoncentrowało rywali. Jednego karnego obronił, a w jednym rozproszył rywalaw, który z całej siły huknął w poprzeczkę.

W obecnym sezonie Majecki bronił głównie w trzecioligowych rezerwach Legii. W siedmiu spotkaniach 12 razy wyciągał piłkę z siatki, a dwa razy zachował czyste konto. Jest również regularnie powoływany do reprezentacji Polski do lat 20 prowadzonej przez Jacka Magiera.

ZNANA PRZYSZŁOŚĆ DELE ALLEGO! KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI!

bramce
legia.net

Drugim młodym bramkarzem w zespole jest Cezary Miszta. 17-letni wychowanek Legii broni w Centralnej Lidze Juniorów. We wtorkowym spotkaniu z Escolą pierwszy raz w tym sezonie zachował czyste konto. Regularnie pojawia się na ławce rezerwowej drugiej drużyny, grającej w III lidze. Po Majeckim jest drugim najpoważniejszym kandydatem do przejęcia bluzy z nr. 1.

Trzecim młodym bramkarzem w talii Ricardo Sa Pinto jest 20-letni Łotysz, Vjaceslavs Kudrjavcevs. Do ekipy Mistrza Polski trafił w lutym tego roku z FC Ryga. Do tej pory nie zadebiutował w pierwszej drużynie, ale broni w jej rezerwach od czasu, gdy Majecki jest rezerwowym w pierwszej drużynie, ponieważ Radosław Cierzniak aktualnie boryka się z kontuzją. Łotysz z wymienionej trójki jest najstarszy, ale cały czas nieopierzony w dorosłym futbolu.

Na ten moment ciężko stwierdzić, kto będzie podstawowym bramkarzem w przyszłym sezonie, ale trzeba przyznać, że o potencjał w bramce nie muszą się martwić.