Ousman Touray Preußen Münster
Noah Forsmann GW Nottuln U 19 - 1. FC Gievenbeck U 19 1:5 Testspiel am 19. Februar 2017 Foto: Patrick Schulte

W drużynie Preußen Münster U-19 występuje piłkarz, który jest powoływany do seniorskiej reprezentacji swojego kraju! To tak jakby zawodnik grający w Centralnej Lidze Juniorów miał możliwość reprezentowania swojego kraju już jako senior! Coś niesamowitego, a zarazem trudnego do wyobrażenia. Kim jest ten piłkarz?

Ostatnie miesiące dla Ousmana Touraya są jak z animowanej bajki Disneya. 18-latek na co dzień sporadycznie występuje w A-Junioren Bundesliga i nagle otrzymuje maila od selekcjonera reprezentacji Gambii, Sanga Ndonga, który zaprasza go na zgrupowanie pierwszej kadry. “Myślałem, że śnię” – takimi słowami wyrażał swoje zdziwienie gambijski skrzydłowy Preußen Münster do lat 19. Takie historie nie zdarzają się codziennie!

Touray swoją piłkarską karierę zaczął w Niemczech, ale urodził się w Gambii. Jego pierwszym zespołem był 1.FC Gievenbeck, który w 2017 roku zrezygnował z jego usług. Latem tego samego roku Preußen Münster zdecydowało się na pozyskanie Ousmana Touraya. Aby uwznioślić jeszcze bardziej tę sytuację z jego powołaniem do pierwszej reprezentacji warto dodać, że w drużynie Preußen Münster do lat 19, jest głównie rezerwowym! W ten weekend minęła 23. seria spotkań A-Junioren Bundesliga, a reprezentant Gambii ma na swoim koncie 3 mecze od pierwszej minuty. Ponadto, tylko 10-krotnie był wprowadzany z ławki rezerwowych. Przez ten czas zdobył jednego gola i asystę, notabene w jednym meczu przeciwko Arminii Bielefeld (2:2).

Marzenia się spełniają

Nikt tego się nie spodziewał! Lipiec 2017 roku 1.FC Gievenbeck rezygnuje z usług Ousmana Touraya. Marzec 2018 ten sam piłkarz przebywa na zgrupowaniu pierwszej kadry Gambii i zasiada na ławce rezerwowych przy blisko 12 tysięcznej publiczności zebranej na stadionie narodowym. Touray niestety nie zadebiutował tego dnia przeciwko Republice Środkowoafrykańskiej, ale miał możliwość trenowania z takimi piłkarzami jak: kapitan Omar Colley zawodnik belgijskiego KRC Genk czy Modou Barrow, który obecnie występuje w Chamnpionship – Reading, lecz wcześniej znany z gry w Swansea.

To wspaniałe uczucie móc trenować z tymi doświadczonymi profesjonalistami i rozmawiać z nimi w hotelu . Dali mi wiele wskazówek, co mogę zrobić, aby poprawić swoją grę.

W najbliższych tygodniach Touray będzie pod obserwacją selekcjonera Sanag Ndonga, a także przebrnie przez kolejne konsultacje szkoleniowe. Trener Gambii nie ukrywał zadowolenia z postawy na treningach 18-latka i ma nadzieje, że będzie częściej grał w klubie. Touray ma kontrakt ważny do końca czerwca tego roku i niewykluczone, że już latem będzie szukał nowej drużyny, która zagwarantuje mu regularne występy, chociażby na szczeblu młodzieżowym, nie wspominając o drużynach seniorskich.

Ousman Touray oprócz na piłce nożnej koncentruję się na edukacji szkolnej. Licealista z Gambii chce ukończyć szkołę średnią i jeśli nie wyjdzie mu kariera piłkarska to, podejmie się studiów architektury. My jednak mamy nadzieje, że jeszcze nieraz usłyszymy jego nazwisko w transmisjach z meczów europejskich lig.

Źródło: transfermarkt.de