3-ligowy turecki klub sprzedał piłkarzy i… kupił kozy!

0
186
rmf24.pl

Wydaje się, że żyjemy w cywilizowanym społeczeństwie, ale jednak życie cały czas nas zaskakuje. Prezes trzecioligowego tureckiego zespołu postanowił sprzedać swoich zawodników i kupić w zamian 10 kóz. 

Wszystko przez aktualną sytuację w Turcji. Gospodarka kraju leci “na łeb, na szyję”. W ostatnich dniach turecka waluta-lira spadła względem złotówki prawie o połowę swojej wartości. W wielu dziedzinach życia w Turcji pojawiło się zamieszanie, również w futbolu. Oberwały kluby z najwyższej ligi, dostało się także tym z niższych.

Jednym z klubów z problemami finansowymi jest trzecioligowy Gulspor Isparta. Prezes zespołu jednak postanowił tym kłopotom zaradzić. Sprzedał 18 swoich zawodników, a w zamian kupił 10 kóz. Transakcja opiewała na ok. 2 tys. dolarów. Działalność polegająca na sprzedawaniu mięsa oraz mleka ma zaradzić na dziurę w budżecie. W planach jest rozwinięcie trzody do 140 sztuk.

– Nie mamy stałego źródła dochodu, wsparcia rządu, ani możnego sponsora. Szkolimy za to wielu młodych piłkarzy, którzy co roku przechodzą do profesjonalnych zespołów i nie mamy z tego żadnej wymiernej korzyści.

– Produkując mięso pomożemy ludziom, a przy okazji osiągniemy zysk, który pomoże nam spłacić długi – powiedział w rozmowie z “The Sun”- prezes klubu, Kenan Buyukelelb.

kóz
Prezes klubu wraz z swoim nowym dobytkiem.

Należy tylko życzyć szczęścia, że uda się przetrwać ciężkie dla klubu czasy.


zzapolowy.com