Ozgi marcowe sparingi
Akademia Jagiellonii

Przed tygodniem reprezentacja Polski do lat 19 wywalczyła awans do II rundy eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W meczach z Irlandią Północną, Kazachstanem oraz Serbią w szeregach biało-czerwonych z powodów zdrowotnych zabrakło Michała Ozgi. Niestety, młody defensor wciąż zmaga się z problemami, które uniemożliwiają mu powrót do gry. 

Przypominamy, że Ozga nabawił się kontuzji tuż przed zgrupowaniem kadry. 10 listopada piłkarz Jagiellonii w zremisowanym 3:3 meczu CLJ z Pogonią został sfaulowany przez jednego z piłkarzy Portowców. Ostre wejście przeciwnika zaowocowało raną na nodze i nadciągnięciem więzadeł w kostce. I choć od tego niefortunnego zdarzenia minęły już blisko trzy tygodnie, Ozga wciąż nie wrócił do pełni zdrowia.

W miniony czwartek piłkarzowi białostockiego klubu zostały ściągnięte szwy. Ozga wrócił do treningu, ale jak przyznał w rozmowie z naszym portalem, wciąż odczuwał ból w kostce. W piątek zamiast treningu, pojawiły się problemy. Rana po zdjętych szwach ponownie się rozkleiła, co oczywiście znów, przynajmniej częściowo, uziemiło 18-latka.

19-LATEK MA DOŚĆ I CHCE ZMIENIĆ KLUBOWE BARWY! KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI! 

Sztab szkoleniowy Jagiellonii wraz z lekarzami podjął decyzję o treningach indywidualnych Ozgi. Będą one miały na celu wzmocnienie kontuzjowanej kostki poprzez jej stabilizację, jazdę na rowerze stacjonarnym, a także – w miarę upływu czasu – bieganie. Rana, która jest największa bolączka w całej tej sytuacji, musi się zrosnąć. W innym wypadku, efektem ewentualnego kontaktu z piłką może być powtórzenie nieprzyjemnego schematu i powrót do punktu wyjścia.

Swoistą ulgą dla Ozgi może być zakończenie pierwszej części sezonu Centralnej Ligi Juniorów. Byłego zawodnika Progresu Kraków nie ominie już więcej spotkań o stawkę, w związku z czym będzie mógł skoncentrować się na odzyskaniu pełni sprawności fizycznej.