PZPN
Leszek Szymański/PAP

W ubiegłym tygodniu odbył się kolejny zjazd PZPN na którym ustalono m.in. budżet na przyszły rok. Będzie on wyższy z uwagi na Mistrzostwa Świata do lat 20, które odbędą się w Polsce.

Na zjeździe PZPN uczestniczyło 109 ze 118 delegatów. Prawie jednogłośnie przyjęto sprawozdanie finansowe za 2017 rok, wybór niezależnej firmy audytorskiej w celu zbadania kolejnego sprawozdania, ale za 2018 oraz plan przychodów i wydatków na 2019 rok.

Jak poinformował przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZPN Krzysztof Malinowski, przychody za 2017 rok przekroczyły 208 milionów złotych. Np. po odliczeniu kosztów organizacji ME do lat 21, ubiegłoroczny turniej w Polsce przyniósł PZPN 5,4 mln złotych zysku.

ŚLĄSK WROCŁAW POKONUJE TOPOWE EUROPEJSKIE ZESPOŁY!

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył 2017 rok z zyskiem netto w wysokości ok. 15,3 mln zł. Kwota nadwyżki budżetowej wynosi ponad 164 mln zł. Jak podsumował Malinowski, w najbliższej przyszłości nie istnieje żadne zagrożenie finansowe dla działalności Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Założenia dotyczące preliminarza budżetowego na przyszły rok przedstawił wiceprezes PZPN ds. organizacyjno-finansowych Eugeniusz Nowak. Przychody mają wynieść 239,9 mln zł. “Takie same są planowane rozchody, czyli saldo wychodzi na zero” ? powiedział Nowak.

Jak dodał, wydatki większe niż rok wcześniej są związane m.in. z organizacją w Polsce mistrzostw świata do lat 20. Turniej, który odbędzie się w maju i czerwcu w sześciu miastach, ma kosztować federację ok. 36 mln zł.

Żródło: PAP