foreverwstham.com

Po odejściu do Japonii Andersa Iniesty, Paulinho do Chin oraz kontuzji Andre Gomesa, w Barcelonie trwają poszukiwania młodych środkowych pomocników. Na celowniku klubu z Katalonii znalazł się klubowy kolega Łukasza Fabiańskiego, 18-letni Domingos Quina.

Domingos urodził się w Gwinei Bissau, ale tak jak jego ojciec reprezentuje barwy Portugalii (51-letni teraz piłkarz wystąpił raz w seniorskiej reprezentacji Portugalii). 18-latek w pierwszej reprezentacji jeszcze nie zadebiutował, ale wczoraj z kolegami zdobył Mistrzostwo Europy do lat 19, pokonując w finale Włochów. Quina, który występuje w West Hamie, w zeszłym sezonie występował w rozgrywkach Premier League 2. W 14 występach zdobył dwie bramki.

Skauci Mistrzów Hiszpanii byli obecni na młodzieżowych Mistrzostwach Europy, żeby oglądać popisy 18-letniego środkowego pomocnika. W najbliższym czasie powinni usiąść do rozmów z przedstawicielami londyńskiego klubu. Urodzony w 2000 roku piłkarz ma być opcją długoterminową na wiekowych już pomocników Barcelony, Ivana Rakiticia i Sergio Busquetsa (obaj mają po 30 lat). Na Camp Nou mają prawdziwy zawrót głowy na tej pozycji. Do Azji odeszli Anders Iniesta i Paulinho, którzy byli podstawowymi piłkarzami. Andre Gomes doznał kontuzji i musi pauzować dwa miesiące, a Denis Suarez nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Sytuacje na tej pozycji mają poprawić 21-letni Arthur oraz całkiem prawdopodobne, że Quina.