Sadowski
akademia.pogonszczecin.pl

Akademia Piłkarska Pogoni Szczecin zbiera w ostatnim czasie pochlebne opinie. Dobre wyniki w CLJ, ciągły rozwój w zakresie szkolenia, a przede wszystkim coraz liczniejsza grupa utalentowanych zawodników. Jedną z najlepszych wizytówek akademii jest Hubert Sadowski, który wczoraj podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Dumą Pomorza. 

Sadowski to oczywiście wychowanek Pogoni, z klubem związany jest od lat. Obrońca na pierwszym treningu przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie pojawił się w 2007 roku. Przebył drogę, prowadzącą przez wszystkie etapy szkolenia Portowców. Od 2016 roku sympatycy klubu mogli obserwować grę Sadowskiego w Centralnej Lidze Juniorów. Mimo że w lutym skończył dopiero 18 lat, w popularnych rozgrywkach zdążył rozegrać 29 spotkań, w których sześć razy zdołał wpisać się na listę strzelców.

POZNALIŚMY BAZĘ POLAKÓW NA MŚ U-20! KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.

Wraz z początkiem nowego sezonu Sadowski został włączony do kadry pierwszego zespołu, z którym miał już przyjemność trenować. Na razie defensor nie może liczyć na grę u Kosty Runjaicia, dlatego regularnie występuje w II zespole Pogoń na III-ligowych boiskach. Profesjonalny kontrakt jest dla młodego zawodnika nagrodą za ciężką pracę i bez dwóch zdań jednym z najważniejszych dni w jego dotychczasowej karierze. Sadowski nie krył zadowolenia z takiego obrotu spraw:

“Bardzo się cieszę, że doszedłem do momentu, kiedy mogę złożyć podpis pod pierwszym profesjonalnym kontraktem. Długo marzyłem o tej chwili. Pogoń jest moim klubem”.

Wychowanek Dumy Pomorza związał się z ukochanym zespołem trzyletnią umowę. Kontrakt zawiera jednak klauzulę, umożliwiające przedłużenie pobytu przy Twardowskiego o kolejne dwanaście miesięcy. Hubertowi życzymy powodzenia i czekamy na jego debiut w Ekstraklasie.