Sampdoria
sampnews24.com

Bardzo ciekawy kierunek może niedługo obrać młody polski napastnik. Kownackiego ciągnie do Niemiec, a tam dobrze wiedzą, jak obchodzić się z piłkarskimi talentami.

Kapitan reprezentacji Polski U21 jest obecnie zawodnikiem włoskiej Sampdorii. Drużyna prowadzona przez trenera Marco Giampaolo zajmuje obecnie 7. miejsce w Serie A i wszystko wskazuje na to, że powalczy o udział w europejskich pucharach, bowiem do czwartego Lazio traci jedynie 3 punkty. Byłby to ogromny sukces dla włoskiego klubu, w którym do głosu doszli Polacy – Karol Linetty, Bartosz Bereszyński i właśnie Dawid Kownacki. Pierwsza dwójka gra w miarę regularnie, czego nie można powiedzieć o 21-letnim wychowanku Lecha Poznań. W obecnym sezonie zanotował wprawdzie 14 występów dla Blucerchiati, lecz jedynie dwukrotnie znalazł się w podstawowej jedenastce.

UTALENTOWANY UKRAINIEC PODBIJA CLJ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TUTAJ

Nie dziwi więc, że Kownacki szuka alternatywy, miejsca, gdzie grałby regularnie. I okazuje się, że polski napastnik jest o krok od przenosin do Fortuny Dusseldorf, obecnie czternastej drużyny niemieckiej Bundesligi. W grę wchodzi wypożyczenie, jednak późniejszy transfer wciąż pozostaje realną opcją. Ale czy Sampdoria wypuści na stałe tak przyszłościowego piłkarza? Choć z drugiej strony w Dusseldorfie 21-latek może liczyć na większą liczbę minut, co bezpośrednio przełoży się na jego piłkarski rozwój bardziej niż sporadyczne występy w Serie A.
A nam pozostaje jedynie śledzić dalsze losy reprezentanta Polski, bowiem wiele zależy od tego, jaki kierunek obierze w przeciągu najbliższych tygodni…