Schlager
fot. Red Bull / GEPA

Xaver Schlager to niezwykły talent z Austrii. Chłopak, który przeszedł wszystkie szczeble szkółki Red Bull Salzburg właśnie uczynił kolejny krok ku wielkiej karierze. Świetnymi występami wywalczył powołanie do pierwszej reprezentacji Austrii.

W Salzburgu wszyscy zdają sobie sprawę, że mają do czynienia z talentem dużego kalibru. Dlatego młody Austriak jest wprowadzany do wielkiej piłki krok po kroku. Najpierw wspiął się po szczeblach akademii, później był ogrywany w 2 lidze austriackiej. Następnie jako kapitan drużyny U-19 RB Salzburg poprowadził kolegów do triumfu w UEFA Youth League. W finale niestety nie zagrał, z powodu kontuzji. Dodatkowo przez cały ten okres był podstawowym piłkarzem młodzieżowych reprezentacji swojego kraju. Dziś jest jednym z wyróżniających się piłkarzy pierwszej drużyny z Salzburga. Schlager jest niezwykle pracowity i bardzo bystry, co znacznie pomaga mu odnajdywać się w przeróżnych sytuacjach boiskowych.

Selekcjoner reprezentacji Austrii Franco Foda zwraca szczególną uwagę na wszechstronność Xavera. Młody talent jest na tyle elastyczny, że może grać praktycznie na każdej pozycji w środku pola. Ma bardzo szeroki wachlarz zagrań i świetnie spełnia zadania w ofernsywie oraz w grze obronnej. W jego grze widać niezwykłą pasję, zaangażowanie, ale też mądrość. Patrząc na grę Austriaka, czasem można odnieść wrażenie, że na profesjonalnym poziomie rozegrał już kilka dobrych sezonów.

Teraz, jadąc na zgrupowanie i walcząc o miejsce w składzie, Xavera czeka kolejne wyzwanie. Do tej pory pokazywał on jednak, że z łatwością pokonuje kolejne przeszkodzy na drodze do perfekcji. U boku takich piłkarzy jak David Alaba czy Sebastian Prödl będzie miał świetną możliwość by dalej się rozwijać podpatrując w akcji piłkarzy ze ścisłego topu europejskiej piłki.