Pogoń
akademia.pogonszczecin.pl

W tym roku 18-letni obrońca już nie zagra. Sieracki nabawił się groźnej kontuzji łękotki, która najprawdopodobniej wyeliminuje go z gry na 4 miesiące.

Wbrew pozorom, Pogoń Szczecin jest klubem, w którym 18-latek pojawił się dopiero w maju tego roku. Tym samym jest to już jego… trzecia drużyna. Swoją przygodę z futbolem zaczął od Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań, by następnie wyjechać na zachód do jednej z popularniejszych niemieckich ekip – Hamburgera SV. Barwy Rothosen reprezentował w drużynach U17 i U19, a wiosną dołączył do Portowców na zasadzie wypożyczenia.

W CIĄGU TRZECH DNI ODNIEŚLI DWA ZWYCIĘSTWA? OTO REPREZENTACJA POLSKI U16

W obecnym sezonie Sieracki przeplatał występy w III. lidze z meczami Centralnej Ligi Juniorów. Problemy z kolanem pojawiły się w meczu CLJ przeciwko Górnikowi Zabrze, ale ich przyczyna znajduje się na zachodzie, o czym mówi fizjoterapeuta Pogoni – Konrad Lisowicz: Uszkodzenie łąkotki to jeden z najczęstszych urazów, występujących po zerwaniu więzadła ACL. A takiej kontuzji Janek nabawił się, grając jeszcze w Hamburgu.

Młody defensor już jest po operacji. Uszkodzona część tkanki została usunięta, po konsultacji lekarskiej Sierackiego czeka długa i żmudna rehabilitacja. Z tego miejsca życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia oraz pogody ducha w tym trudnym czasie. Trzymaj się Janek!