akademią piłkarską lecha poznań
Fot. Agencja Gazeta

Jerzy Brzęczek podał wczoraj do wiadomości publicznej listę powołanych zawodników na spotkania z Austrią i Łotwą. Wyliczono, że co czwarty powołany zawodnik miał w swojej piłkarskiej karierze styczność z akademią piłkarską Lecha Poznań!

To, że szkolenie w drużynie “Kolejorza” stoi na wysokim poziomie, wszyscy wiedzą od dawna. W Wielkopolsce na swoich talentach zarobili miliony euro, a zarobić mogą jeszcze więcej. Cały czas jest wielu młodych, zdolnych piłkarzy w akademii oraz takich, którzy regularnie grają w pierwszej drużynie i lada dzień odejdą podbijać europejskie boiska. Oczywiście – za odpowiednią sumę.

Z bramkarzy nikt nigdy nie miał styczności z Lechem Poznań, ale w obronie, kolokwialnie mówiąc już się “roi” od takich piłkarzy. Dosyć powiedzieć, że na dziesięciu powołanych obrońców aż pięcioro przechodziło przez szczeble juniorskie w Lechu. Kolejno: Jan Bednarek, do którego należy rekord transferowy klubu, Bartosz Bereszyński, który przeszedł później do Legii, Marcin Kamiński w Poznaniu spędził sporą część swojego życia, bo aż 11 lat, Robert Gumny, który jako jedyny nadal gra przy ul. Bułgarskiej oraz podbijający ukraińskie boiska – Tomasz Kędziora.

W linii pomocy mamy jednego rodzynka, bo z jedenastu powołanych pomocników w Lechu szkolił się tylko Karol Linetty. Wśród napastników znajduje się Dawid Kownacki, który wraz z Robertem Gumnym i Szymonem Żurkowskim został przesunięty do pierwszej reprezentacji. Na siłę moglibyśmy dodać jeszcze… Roberta Lewandowskiego, który również grał tam jako młody chłopak, ale nie w juniorskich drużynach.

Łącznie daje nam to 7/28 powołanych piłkarzy z przeszłością w akademii Lecha Poznań. Co jak co, ale nie można wobec takiej informacji przejść obojętnie. W młodzieżowych reprezentacjach Polski wychowanków Lecha również nie brakuje. Kto wie, może w przyszłości w pierwszej drużynie będzie ich jeszcze więcej?

1 KOMENTARZ

  1. I?? amazed, I need to say. Really rarely will i go through a blog that?? both educative and enjoyable, and without a doubt, you might have hit the nail on the head. Your thought is outstanding; the thing is something which not enough people are talking smartly about. Now i’m very happy that I stumbled across it with my try to find something about it.

Comments are closed.