Pierzchała, strzelców
Paweł Jańczyk, Korona Kielce

Król strzelców minionego sezonu Centralnej Ligi Juniorów, Piotr Pierzchała przebywa obecnie na testach w pierwszoligowej Warcie Poznań!

Młody piłkarz z Kielc szerszej publiczności pokazał się w zeszłym sezonie, gdy błyszczał w rozgrywkach CLJ. Grający nominalnie na środku obrony zawodnik rozgrywki skończył z liczbą 21 zdobytych bramek. Po bardzo dobrym sezonie postanowił zostać w klubie, żeby walczyć o miejsce w pierwszej drużynie.

SELEKCJONER REPREZENTACJI POLSKI POJAWIŁ SIĘ NA TALENT PRO! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Nie wszystko jednak poszło po jego myśli. Gino Lettieri nie widzi dla niego miejsca w składzie, a szansę gry w pierwszym zespole dostał tylko raz – w Pucharze Polski. Skończyło się na tym, że Pierzchała musiał zbierać minuty w czwartoligowych rezerwach.

Teraz pojawia się jednak światełko w tunelu, ponieważ 19-latek jest obecnie na testach w pierwszoligowej Warcie Poznań. Jeśli przekona do siebie trenera Petra Nemca, trafi do Poznania na wypożyczenie. Po 21 kolejkach Fortuna I Ligi Warta z dorobkiem 23 punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli i ma tylko “oczko” przewagi nad strefą spadkową.

Umowa Pierzchały z Koroną obowiązuje do końca sezonu 19/20, ale jest w niej zawarta opcja przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.