sudamericano u-20

Mistrzostwa Ameryki Południowej do lat 20 wkraczają w decydującą fazę. Urugwaj jedną nogą na mundialu w Polsce? Kolejne mistrzostwa bez Brazylii? Dzisiaj los niektórych może zostać przesądzony.

W poniedziałek czasu polskiego oficjalnie pożegnamy tegoroczną edycję Sudamericano U-20. Turniej w Ameryce Południowej wyłoni cztery zespoły, które w maju zagrają na Mistrzostwach Świata do lat 20 w Polsce.

Dzisiaj do upragnionego awansu mogą przybliżyć się piłkarze “La Celeste”. Po ostatnim zwycięstwie w dramatycznych okolicznościach nad Brazylią, umocnili swoją pozycję w grupie. Kolejne trzy punkty na koncie mogą oznaczać, iż Urugwaj jedną nogą będzie na turnieju w Polsce.

PASSA PRZERWANA ZA SPRAWĄ 19-LATKA. OM DOSTANIE WIATRU W ŻAGLE?

Łatwo nie będzie, albowiem rywalem podopiecznych Fabiána Coito jest Argentyna. “Albiceleste” sensacyjnie zdeklasowali faworyzowaną Wenezuelę aż 3:0. Wszystkie bramki tego wieczoru zdobył piłkarz San Lorenzo – Adolfo Gaich. Argentyńczyk skompletował hattricka w drugiej połowie meczu, co w rezultacie oznaczało awans na drugą pozycję w tabeli.

Hit przedostatniej pary spotkań rusza już o 21:30 czasu polskiego.

sudamericano u-20
Kolejny mundial bez Brazylii? To ostatni dzwonek!

“Canarinhos” po porażce z Wenezuelą znów musieli uznać wyższość rywala. Tym razem katem okazał się Urugwaj, który wynik meczu ustalił dopiero w doliczonym czasie gry. Brazylia zajmuje ostatnią lokatę w tabeli, mając zaledwie jeden punkt. Dzisiejszy mecz z Ekwadorem będzie kluczowy dla przyszłości ekipy Carlosa Amadeu.

Ze słabej dyspozycji przeciwnika będzie chciał skorzystać zwycięzca grupy B – Ekwador. “La Tricolor” mimo dość zachowawczej gry, zajmują trzecie miejsce w grupie finałowej. Skromne zwycięstwo nad Kolumbią pozwala na większy margines błędu, jednakże perspektywa meczu z Wenezuelą sprawia, iż dzisiaj mogą zagrać va banque.

Mecz Ekwadoru z Brazylią w rozgrywkach Sudamericano U-20 rozpocznie się o godzinie 23:50 czasu polskiego.