kozłowski
Akademia Pogoni Szczecin

Ta dwójka ze Szczecina ma ogromny potencjał, żeby zrobić w przyszłości niemałe kariery. Hubert Turski i Kacper Kozłowski (obaj rocznik 2003) rozegrali świetne spotkanie w trzecioligowych rezerwach Pogoni!

Zarówno Hubert, jak i Kacper grają w młodzieżowych reprezentacjach Polski, ale w roczniku U-17, czyli starszym, niż wskazuje ich wiek. Obaj w tym sezonie występują w Centralnej Lidze Juniorów U-18 i są prawdziwymi perełkami dla swojego zespołu.

Kozłowski może się pochwalić 8 bramkami i 4 asystami w 14 meczach, natomiast Turski ma na koncie 6 bramek i 2 otwierające drogę do bramki podania w 9 meczach.

FUTBOL W KOREI PÓŁNOCNEJ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEN TEMAT!

Dzisiaj mieli okazję wystąpić w seniorskiej drużynie. Trzecioligowe rezerwy Pogoni mierzyły się z Wdą Świecie. 15-latkowie na pewno na długo zapamiętają to spotkanie, ponieważ udało się im zdobyć premierowe bramki w dorosłym futbolu! Do przerwy wynik na tablicy wyników wskazywał 1:1. W 54. minucie prowadzenie drużynie dał Hubert, a 5 minut po tej sytuacji dzięki znakomitej asyście Kacpra, Turski mógł po raz drugi tego dnia pokonać bramkarza rywali. To nie był jednak koniec popisu młodych zawodników, bo na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry prawdziwą bombą popisał się Kozłowski, a bezradny goalkeeper Wdy musiał wyciągać po raz czwarty piłkę z bramki.

Kacper po meczu w rozmowie z nami powiedział: “Uważam, że mecz był ciężki. Piłka seniorska od juniorskiej różni się fizycznością i mniejszą ilością czasu na podejmowanie decyzji. Z mojej strony uważam, że ten mecz był udany, a uargumentuje swoje zdanie bramką oraz dwiema asystami”.

Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło, a młodzi “Portowcy” mieli okazje zdobyć swoje premierowe trafienia w dorosłej piłce w meczu o punkty, przy czym dla młodszego z dwójki, Kozłowskiego, był to w ogóle debiut na III ligowych boiskach.

Druga drużyna Pogoni tym samym zakończyła rundę jesienną w efektownym stylu. Aktualnie w tabeli III ligi plasują się na 13. pozycji.