Syn Dariusza Gęsiora
Raffi / Legionisci.com

Syn Dariusza Gęsiora, Bartosz w ostatnim czasie podróżował po Polsce i szukał klubu w którym będzie mógł regularnie grać, co nie udawało mu się do tej pory w Sandecji Nowy Sącz i wcześniej w Ruchu Chorzów. Ostatecznie, 20-letni pomocnik został nowym zawodnikiem Legii Warszawa, lecz będzie występował w trzecioligowych rezerwach.

Bartosz jest synem byłego reprezentanta Polski, Dariusza Gęsiora. Bartek podobnie jak ojciec swoje pierwsze kroki stawiał w Ruchu Chorzów. Tam stopniowo przebijał się przez juniorskie drużyny w górę, lecz jego droga zatrzymała się na trzecioligowych rezerwach. Młody, ambitny chłopak postanowił wyznaczyć sobie wyższy cel, niżeli gra w III lidze – Lotto Ekstraklasa. Latem ubiegłego roku pojawił się na testach w beniaminku z Nowego Sącza, Sandecji, w których pokazał się z dobrej strony.

Bartosz Gęsior podpisał dwuletni kontrakt z Sandecją i liczył, że zadebiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Radosław Mroczkowski dał mu szansę gry, ale tylko raz i w Pucharze Polski. Spędził na boisku niespełna 30 minut w meczu z Wartą Sieradz, wygranym przez Sandecję 5:1. Za to w meczowej 18-tce w Lotto Ekstraklasie znalazł się w tym sezonie tylko raz.

Dziś, 20-letni Gęsior chce przede wszystkim grać. Dlatego już od listopada ubiegłego roku był zapraszany na testy do różnych klubów w całej Polsce, na które chętnie jeździł. Najpierw testowany był przez Puszczę Niepołomice, następnie Widzew Łódź, a tuż przed przyjściem do Legii trenował z Siarką Tarnobrzeg, gdzie wystąpił, nawet w sparingu z Unią Tarnów. Zanim, jednak podpisał kontrakt z Legią, wcześniej trenował z rezerwami “Wojskowych” przez trzy tygodnie.