kontraktu
leparisien.fr

Football Leaks ujawniło szczegóły kontraktu 19-latka z PSG! Nastolatek chciał prywatny odrzutowiec i ogromną podwyżkę w przypadku zdobycia przez niego Złotej Piłki.

Przed transferem do klubu ze stolicy Francji wychowankiem Monaco poważnie zainteresowany był Real Madryt. “Królewscy” z Florentino Perezem na czele chcieli zapłacić za niego sumę odstępnego, która miała wynosić aż 180 mln euro. Pomysł z Hiszpanią wybił mu z głowy jednak ojciec piłkarza. Argumentował swoje zdanie tym, że w składzie prowadzonym wówczas przez Zinedine Zidana będzie mu bardzo ciężko o miejsce w pierwszej jedenastce. W dodatku musiałby wygryźć kogoś z tercetu “BBC”, czyli Benzeme, Bale’a lub Ronaldo. Ostatecznie Kylian podpisał umowę z paryżanami, którzy zaoferowali mu podobną pensję, co ekipa z Santiago Bernabeu, oraz zagwarantowali mu miejsce w pierwszym składzie.

Negocjacje nie były łatwe, ponieważ młody zawodnik miał duże wymagania wobec władz klubu. Ostatecznie dostał 55 mln euro, z czego 5 za sam podpis na kontrakcie, a resztę pieniędzy mają mu wypłacić w ciągu pięcioletniego kontraktu. Tym samym stał się w tak młodym wieku, jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy we Francji.

SUKCES ŚLĄSKA WROCŁAW U-15 NA TURNIEJU W CZECHACH! KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI!

To jednak jeszcze nic przy tym, co możemy przeczytać dalej. Rodzina Mbappe negocjowała, że jeśli Kylian zdobędzie Złotą Piłkę z automatu stanie się najlepiej zarabiającym piłkarzem w PSG (przypominamy, że Neymar inkasuje rocznie 36,8 mln euro). Klub jednak odmówił tą prośbę.

Kolejną fanaberią w jego kontrakcie miał być prywatny odrzutowiec na 50 godzin rocznie, o który zabiegał sam zawodnik. W tym przypadku też usłyszał odmowę, ale w zamian zaproponowano mu 30 tys. euro bonusu na utrzymanie osobistego personelu, a w tym ochroniarza i kierowcy.

Rodzina Kyliana chciała się dodatkowo zabezpieczyć. Gdyby Paris Saint Germain zostało wykluczone z Ligi Mistrzów przez naruszenie Finansowego Fair Play, Kylian miał dostać wysokie odszkodowanie finansowe.

Początkowo Mbappe został wypożyczony do stolicy Francji, żeby ominąć FFP. Sezon później PSG zapłaciło za niego 135 mln euro. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.