szesnastolatek, świetna
polsatsport.pl

Bardzo mądra decyzja władz poznańskiego klubu. Nowy, trzyletni kontrakt z zespołem podpisał 16-letni Filip Marchwiński!

Utalentowany szesnastolatek do klubu ze stolicy Wielkopolski trafił już 9 lat temu z UKS Skórzewo. O młodym pomocniku mówi się, że jest jednym z największych talentów na tej pozycji w kraju, co ma przełożenie w jego bardzo dobrej grze w III lidze, czy też CLJ U-18. Na szczeblu trzecioligowym w tym sezonie wystąpił 8 razy, zdobywając jedną bramkę, a w CLJ zagrał dwukrotnie.

ŚWIEŻUTKI PRZEGLĄD CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW! KLIKNIJ PO WIĘCEJ!

Marchwiński ma być kolejnym wychowankiem, który zadebiutuje w pierwszej drużynie Lecha najprawdopodobniej od najbliższego poniedziałku prowadzonej przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę. O Filipa ubiegało się kilka europejskich klubów, ale postanowił kontynuować swoją przygodę przy ul. Bułgarskiej.

Filip jest związany z naszym klubem od dziewięciu lat. O skali jego talentu świadczy zainteresowanie ze strony topowych europejskich klubów. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że zaufaniem obdarzył właśnie nas – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań Tomasz Rząsa.

Ponadto wychowanek Kolejorza jest reprezentantem Polski do lat 17. Podopieczni Przemysława Małeckiego niedawno zakwalifikowali się do kolejnej rundy eliminacji Mistrzostw Europy, zajmując w swojej grupie drugie miejsce, tuż za rówieśnikami z Francji. Duża w tym zasługa urodzonego w Poznaniu zawodnika, który zdobył po jednej bramce w spotkaniach z Luksemburgiem i Finlandią.