Majsterek, Majsterka
fot. Magdalena Cieślak

Jan Majsterek jesienią brylował na boiskach Centralnej Ligi Juniorów. Dobra postawa młodego defensora zaowocowała zainteresowaniem ze strony klubów, które w Polsce można utożsamić z profesjonalną grą w piłkę. 18-latek zimą klubowych barw jednak nie zmieni. 

Cracovia, Wisła Płock i Raków Częstochowa. Na celowniku tych trzech klubów miał znaleźć się nie kto inny jak właśnie Majsterek. Taką informacją 23 grudnia podzielił się z użytkownikami twittera Janekx89. Jak udało się nam dowiedzieć, do transferu – przynajmniej do czerwca – nie dojdzie.

ADAM RADWAŃSKI PONOWNIE ZAWITA DO ŁODZI? KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI! 

“Nie ma, co spekulować o przenosinach. Janek do czerwca na pewno zostanie w Escoli, więc to wszystko rozstrzygnie się po sezonie” – mówi w rozmowie z MF Michał Kusiński. Menadżer zawodnika dodaje, że dla Majsterka trzeba znaleźć klub, w którym albo w miarę szybko zdoła przebić się do pierwszej drużyny, albo będzie miał możliwość gry w mocnych, zazwyczaj III-ligowych, rezerwach.

Sezon 2018/19 dla Majsterka, podobnie jak dla całej Escoli, jest pierwszym na poziomie Centralnej Lidze Juniorów. W pierwszej jego części 18-letni piłkarz rozegrał 14 meczów, w których zdobył 3 bramki. Środkowy obrońca, mogący grac również na pozycji defensywnego pomocnika, zasłynął z dobrego wyszkolenia technicznego, umiejętnego wyprowadzenia piłki, a także podłączania się do akcji ofensywnych swojego zespołu.