macedonią
Łączy Nas Piłka

Kolejne roszady na stanowiskach trenerskich w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W reprezentacjach U-18, U-19 i U-20 zobaczyliśmy już oficjalnie nowe twarze. Wśród nich znalazł się oczywiście Dariusz Gęsior, nowy selekcjoner reprezentacji Polski do lat dziewiętnastu.

Kilka znaczących roszad nastąpiło ostatnio w organizacji PZPN-u, jeśli chodzi o reprezentacje młodzieżowe. To wszystko spowodowane było nie tyle zwolnieniami, a personalnymi wyzwaniami niektórych i wzmocnieniem kary na mistrzostwa świata. Nowy trener kadry U-19 na pewno nie będzie narzekał na brak doświadczenia w pracy z młodymi. Dotychczas prawie równy rok Gęsior prowadził reprezentację U-20, która jednak przed przyszłorocznymi MŚ w Polsce została oddana w ręce Jacka Magiery.

Były szkoleniowiec Legii ogłosił w tym tygodniu oficjalnie sztab szkoleniowy, który będzie pracował przy reprezentacji U-20. Odpowiednio dołączą do niego: drugi trener Tomasz Łuczywek, trener bramkarzy Wojciech Kowalewski, trener przygotowania fizycznego Sebastian Krzepota, trener przygotowania indywidualnego Maciej Kozub oraz analityk Maciej Szymański.

Ogłoszone zostało także nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji U-18. Wojciech Tomaszewski, który w przeszłości pracował w młodzieżówkach Polski oraz Lecha wspólnie z Dźwigałą, zastąpi właśnie dotychczasowego pierwszego trenera kadry Polski do lat 18.