Nigeryjczyk
katowickisport.pl

18-letni Nigeryjczyk Josiah Chukwundi podpisał 3,5 letni kontrakt z Miedzią Legnica. W ubiegłym roku był na testach w QPR, a ponadto zainteresowanie jego osobą wyrazili m.in. Tottenham, Manchester City, czy Chelsea.

Lider Nice I ligi nie próżnuje i dokonuje ciekawy, perspektywiczny transfer. 18-letni Nigeryjczyk, Josiah Chukwundi trafił do Legnicy, dzięki nigeryjskiemu menadżerowi, który mieszka i pracuje w Polsce, John Chibuzo Nwankpa. To on sprowadził kilka lat temu do Polski, Roberta Ndipa Tambe. Kameruńczyk początkowo miał grać w Wiśle Kraków, ale ostatecznie wylądował w LZS-ie Piotrówka. Tam, imponował skutecznością, gdyż wiosną w 13 spotkaniach, strzelił 18 bramek. Później testowany był przez Górnika Zabrze, ale ówczesny trener Leszek Ojrzyński, nie zdecydował się na pozyskanie młodego Kameruńczyka. Ndip Tambe w ubiegłym roku sięgnął po Puchar Narodów Afryki z Kamerunem, a dziś jest czołowym strzelcem 2. ligi tureckiej.

O samym Chukwundim nie ma za wiele informacji. Jednak, Angielscy skauci uważnie go obserwowali. W 2011 roku był na testach medycznych w QPR, których nie przeszedł, a w ubiegłym roku kilka tygodni trenował w Londynie. Wracał do Nigerii ze świadomością, że obserwują go większe kluby od QPR, takie jak: Tottenham, Chelsea, czy Manchester City. Minął rok i trafia do pierwszoligowej, polskiej drużyny, w której występuje inny zawodnik z  Afryki, Frank Adu Kwame.

Ciekawostka na koniec. Najwięcej piłkarzy w Polsce z “Czarnego Lądu” jest z Nigerii. Od Ekstraklasy po B-klasę jesienią po polskich boiskach biegało, aż 34 graczy z tego kraju! Chukwundi teraz będzie kolejnym.

Źródło: Afryka Gola