Vinicius Junior
newsamed.com

Przyszły zawodnik Realu Madryt, 17-letni Vinicius Junior w ostatnim czasie był mocno krytykowany w Flamengo i dlatego grywał tylko ogony. Wczoraj zadebiutował w rozgrywkach Copa Libertadores, wchodząc na ostatnie 20 minut, przy stanie 0:1. Nazywany przez Brazylijczyków “Nowy Neymar”, pokazał swój potencjał i zapewnił trzy punkty swojej drużynie, zdobywając dwa kluczowe gole.

Vinicius Junior 12 lipca ukończy 18 lat, wtedy również wejdzie w życie jego umowa z Realem Madryt. “Królewscy” zapłacą za Brazylijczyka 40 milionów euro. Wczoraj pokazał co potrafi i udowodnił, że może być dobrą inwestycją w przyszłość Realu Madryt.

Rozgrywki Copa Libertadores to odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów. Obecnie trwają rozgrywki grupowe. Drużyna Viniciusa Juniora trafiła do grupy D z argentyńskim River Plate, kolumbijskim Santa Fe i ekwadorskim ES Emelec. W 1. kolejce Flamengo na własnym stadionie zremisowało z River Plate 2:2, a 17-letni Brazylijczyk cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych. Drugie spotkanie “Czerwono-Czarni” rozegrali wczoraj w Ekwadorze z ES Emelec. Gospodarze objęli prowadzenie w 65. minucie za sprawą Brayana Angulo. Dwie minuty później na boisku pojawił się Vinicius Junior i potrzebował 10 minut, aby po raz pierwszy wpisać się na listę strzelców. Nie bez powodów w Brazylii nazywają go “Nowym Neymarem”, zobaczcie jego solowy popis!

Gola na wagę trzech punktów, również zainicjował przyszły zawodnik “Królewskich”. Zagrał na “klepkę” z Diego (były piłkarz m.in. VFL Wolfsburg, czy Atletico Madryt) i technicznym strzałem przy lewym słupku, pokonał bramkarza gospodarzy. Oprócz pięknych bramek, efektowna była również “cieszynka” Viniciusa Juniora. Bowiem, po zdobyciu zwycięskiego gola, założył okulary przeciwsłoneczne, które podniósł z murawy i zaczął pozować przed tłumem kibiców. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że brakowało tym okularom jednej soczewki.

Warto zaznaczyć, że był to pierwszy występ utalentowanego Brazylijczyka w Copa Libertadores. Kolejne czeka go dopiero w kwietniu, przeciwko kolumbijskiemu Santa Fe. Ciekawostka: Vinicius Junior jest najmłodszym strzelcem w historii Flamengo w Copa Libertadores, 17 lat, 8 miesięcy i 2 dni.