Wędrychowski
YouTube (Bulgarska)

Jeśli śledzicie, nawet mocno powierzchownie, rozgrywki Ekstraklasy, to z całą pewnością jesteście w stanie przedstawić ogólny zarys filozofii, którą kierują się osoby związane z Pogonią Szczecin. Na statku Portowców, którego kapitanem jest Kosta Runjaić, roi się od młodych kopaczy z zadatkami na świetnych piłkarzy w przyszłości. Grupa ta ciągle się jednak powiększa. 

Tym razem do grona uprawnionych do gry w naszej rodzimej ekstraklasie dołączył 16-letni Marcel Wędrychowski. Zgłoszenie do rozgrywek ofensywnego pomocnika oznacza, że być może już wkrótce w meczu ligowym zobaczymy zawodnika urodzonego w 2002 roku.

BAILEY NIE ZADEBIUTOWAŁ W REPREZENTACJI JAMAJKI! KLIKNIJ I SPRAWDŹ DLACZEGO

Wędrychowski to jedna z wielu wizytówek znanej w całym kraju, od morza aż do Tatr, Akademii Pogoni. 16-latek szlifuje w niej swoje umiejętności od czterech lat. Wcześnie reprezentował barwy innego klubu w stolicy województwa zachodniopomorskiego – Stali.

Pobyt w szeregach Dumy Pomorza Wędrychowski, jak do tej pory, może uznać za bardzo udany. Pomocnik jest reprezentantem Polski do lat 17, a na swoim koncie ma również występy w kategorii U-16. Natomiast w klubie w ciągu zaledwie kilku miesięcy Wędrychowski przeszedł drogą od Akademii aż do drużyny rezerw. Od początku tego sezonu 16-latek wystąpił w sześciu meczach III ligi, dwukrotnie pojawił się również na boisku w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Teraz stanie przed realną szansą występu w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju nad Wisłą.