Wychowanek Beniaminka pod lupą mistrza kraju
fot. Beniaminek Profbud Krosno / beniaminek.org

Patryk Winiarski został dostrzeżony przez skautów mistrza kraju – Legii Warszawa i już wkrótce dostanie szansę na pokazanie się w stołecznym klubie

Patryk jest kapitanem w Beniaminku Profbud Krosno i jego wychowankiem. Bardzo dobra postawa podczas Mistrzostw Polski U-14 w Policach poskutowała umieszczeniem jego nazwiska wśród 11 najlepszych zawodników w kraju, w tej kategorii wiekowej. Fakt ten nie umknął także osobom odpowiedzialnym za szkolenie przy Łazienkowskiej 3.

fot. Beniaminek Profbud Krosno / beniaminek.org

Na marginesie należy zaznaczyć, że w Reprezentacji Podkarpackiego Związki Piłki Nożnej w Mistrzostwach Polski kategorii wiekowej U-14 wystąpiło aż trzech zawodników Beniaminka Profbud Krosno. Podkarpacie zajęło w nich IV miejsce.

patryk_winiarski_1
fot. Beniaminek Profbud Krosno / beniaminek.org / Patryk Winiarski, Aleksander Gazda i Wiktor Potera razem z drużyną Podkarpackiego ZPN na Mistrzostwach Polski U-14

Apetyt niezaspokojony?

W poturniejowym wywiadzie dla klubowej redakcji Patryk stwierdził, że pozostał mały niedosyt po tych mistrzostwach. Zresztą on sam zaprezentował się znakomicie. Jak powiedział, znalezienie się w TOP 11 turnieju, to dla niego naprawdę duże wyróżnienie. Dodał: “nie ma się czym chwalić, tylko trzeba dalej robić swoje. Na pewno jest to dla mnie motywacja do tego, by dawać z siebie na treningach czy w meczach jak najwięcej” – postawa naprawdę godna naśladowania!

Teraz Winiarski dostanie szansę na sprawdzenie się w młodzieżowej drużynie Mistrza Polski. Jak informuje oficjalny fan page krośnieńskiego klubu, w dniach 19-29 lipca młody zawodnik odbędzie sesje treningowe. Dodatkowo wraz z “Wojskowymi” pojedzie na turniej do Danii.

Patrykowi życzymy powodzenia, a Beniaminkowi gratulujemy kolejnych sukcesów w dziedzinie szkolenia młodzieży!