Kadra U-18 spodziewałem puchar tysiąca, kuczera, pary
PZPN

Drugi dzień tygodnia łączy się przede wszystkim z rozgrywkami Ligi Mistrzów. Wzrok większości pasjonatów futbolu skupiony jest na Robercie Lewandowskim (dziś z golem), Wojciechu Szczęsnym, czy powrocie CR7 na Old Trafford. My jednak zwrócimy uwagę na fantastyczną postawę młodzieżowców w Polsce i za granicą.

Asysta na wagę triumfu

Środek tygodnia to idealna okazja, żeby nadrobić ewentualne braki w kalendarzu ligowym. Dzisiaj rozegrano zaległy mecz w ramach 14. kolejki Fortuna 1. Ligi między GKS-em Katowice, a Garbarnią Kraków. Było to klasyczne spotkanie o sześć punktów. 16. w tabeli drużyna gospodarzy podejmowała czerwoną latarnię ligi. Szczególnie na zwycięstwo liczyła drużyna gości, która pragnęła przerwać serię czterech ligowych porażek z rzędu. Trener Bogusław Pietrzak postanowił połączyć młodość z doświadczeniem. I tak obok weteranów: Tomasza Ogara i Dawida Nowaka, na boisku zameldowali się Filip Wójcik i Grzegorz Gawle.

Osoby, które wymieniłem na pierwszym miejscu w każdej parze, nie zostały tu umieszczone przypadkowo. Ogar zakończył mecz z dorobkiem dwóch bramek. Mimo wszystko jednak, nasz portal nie nosi nazwy “doświadczony futbol”, więc załączamy gratulacje, ale skupimy się na drugim ważnym ogniwie zespołu z Krakowa. 21-letni Wójcik popisał się asystą w 27 minucie gry, dorzucając tym samym swoją cegiełkę do ważnego zwycięstwa gości. Młody zawodnik swoją regularną, dobrą grą zasługuje na pochwały i uznanie, które z pewnością osłodzą mu słabą pozycję klubu w tabeli ligowej.

WYWIAD Z MŁODYM BOHATEREM ARKI GDYNIA! KLIKNIJ I PRZECZYTAJ!

Polska husaria na podbój Słowacji

Tytuł, choć budujący i krzepiący serca, mylnie może kojarzyć się z niespodziewaną ekspansją terytorialną na południe naszego kontynentu. Tym razem jednak chodzi o polskich młodzieżowców w barwach klubu MFK Zemplin Michalovce. Wzięli oni dziś udzial w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Słowacji przeciwko SK Odeva Lipany. Całe spotkanie rozegrali: Dawid Kurminowski i Tomasz Nawotka. Młody napastnik wspaniale wszedł w mecz, wpisując się na listę strzelców dwukrotnie, w trzeciej i dziewiątej minucie gry. 19-latek wyrasta na kluczową postać w swojej drużynie, do której jest wypożyczony z Lecha Poznań. W drugiej połowie gola dołożył również 21-latek urodzony w Olsztynie. Dzięki znakomitej postawie Polaków, drużyna gospodarzy zwyciężyłą 4:2 i pewnie przeszła do kolejnej rundy krajowego pucharu.

Nowy książę Bawarii?

Jak powszechnie (albo i nie) wiadomo, w Bayernie Monachium gra dwóch Polaków. Obaj dzisiaj zameldowali się w pierwszym składzie i obaj zakończyli spotkanie z golem. Pierwszego nie trzeba przedstawiać ani opisywać, klasa sama w sobie. Drugi natomiast dopiero zaczyna przygodę z piłką. Marcel Zylla, bo o nim mowa, rozegrał 72 minuty w Lidze Młodzieżowej UEFA przeciwko AEK Ateny. Jego bramka w drugiej połowie niejako ustawiła mecz, który zakończył się pewnym wyjazdowym zwycięstwem 4:0. Z pewnością każdy występ 18-letniego pomocnika należy bacznie obserwować, gdyż ten chłopak ma zadatki na bardzo dobrego zawodnika.


Autor: Hubert Koncewicz

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.