Kean
mirror.co.uk

Popularny włoski dziennik Tuttosport twierdzi, że holenderski klub jest zainteresowany kupnem młodego zawodnika Starej Damy. Jest nim Moise Kean, który już w wieku 18 lat może kosztować  niemałe pieniądze.

Napastnik Azzurri ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Hellasie Verona. Zresztą poczynał tam sobie całkiem nieźle – trener Fabio Pecchia w meczach ligowych z jego usług korzystał bardzo często. Efektem są 4 bramki w 19 występach niezwykle wymagającej Serie A. Zatem bez wątpienia jest to gość, na którym warto zawiesić oko.

 

Kean
hellas1903.it

 

Zwłaszcza, że jeden z lepszych klubów w Holandii, a więc PSV Eindhoven, poważnie interesuje się pozyskaniem młodego Włocha. Włodarze Rolników są na tyle zdeterminowani, że za napastnika Juventusu są w stanie wyłożyć od 15 do 20 milionów euro. Biorąc pod uwagę fakt, że Kean ma dopiero 18 lat, jest to naprawdę duża kwota.
Co więcej, menadżerem Moise’a jest sam Mino Raiola – demon negocjacji i prawdziwy król spośród agentów piłkarskich. To facet, który w swoim CV może zapisać nazwiska Paula Pogby, Romelu Lukaku, Zlatana Ibrahimovicia czy Marco Verrattiego. Mając takiego asa w rękawie, młodemu zawodnikowi z pewnością łatwiej spełniać piłkarskie marzenia i osiągać sportowe szczyty.

Problem tkwi jednak w tym, że młodzieżowiec od marca zmaga się z kontuzją mięśnia przywodziciela. Jego dyspozycja stoi zatem pod wielkim znakiem zapytania i nie inaczej jest zapewne z jego formą strzelecką – nieocenioną dla napastnika umiejętnością. Czy w takim wypadku Moise Kean jest wart tyle, ile chcą zaoferować władze klubu z Eindhoven? Bardzo możliwe – dorobek bramkowy tego zawodnika w młodzieżowych włoskich rozgrywkach, drużynach akademii Juve i “młodych” kadrach narodowych Włoch jest bowiem imponujący. Ten chłopak ma zadatki na prawdziwego snajpera!