Wyjątkowy ambasador programu “Football For Friendship”!

0
3
ambasador
Gazprom

To jest dopiero prawdziwa petarda! Legendarny obrońca Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec Franz Beckenbauer weźmie udział w projekcie. 73-latek pojawi się w Madrycie podczas finału Międzynarodowego Programu Społecznego dla Dzieci Gazprom “Football for Frienship” jako ambasador.

Madryt przyjmie młodych adeptów futbolu i wiele, wiele innych osób związanych z futbolem w dniach 28 maja – 2 czerwca. Wówczas obchody połączone będą z innym piłkarskim świętem – wszyscy “szczęśliwcy” udadzą się na Wanda Metropolitano, by wspólnie obejrzeć finał Ligi Mistrzów. Ponad 800 uczestników z niemalże całego świata czekają zatem dni pełne emocji. W stolicy Hiszpanii nie zabraknie również Polaków. W finale siódmej edycji programu nasz kraj będą bowiem reprezentowali trzej młodzi piłkarze: Tymoteusz Michno, Leonard Dziak oraz Kacper Rębowski. Co więcej, dzięki testom kwalifikacyjnym miejsce wywalczył sobie również Mikołaj Zieliński, który będzie pełnił rolę “młodego trenera”.

CLJ: ZNAMY MISTRZA, ZNAMY SPADKOWICZÓW – ZAJRZYJ TUTAJ PO WIĘCEJ!

Będzie się działo!

A jak będzie wyglądał ten finał? Młodzi uczestnicy odbędą zajęcia w Międzynarodowym Obozie Przyjaźni, łączącym programy sportowe, humanitarne i edukacyjne. Sprawdzianem ich umiejętności będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Przyjaźni, gdzie zmierzy się ze sobą 32 tzw. Międzynarodowych Zespołów Przyjaźni. Zgodnie z unikalną zasadą “Football for Friendship”, każda drużyna jednoczy dzieci różnych nacji, płci i warunków fizycznych.

Ciekawym punktem finału będzie Międzynarodowe Forum Piłki Nożnej na rzecz Przyszłości. Odbędzie się ono po raz pierwszy w historii projektu, a jego uczestnikami będą, zaangażowani w rozwój piłki nożnej młodzieży w swoich krajach, specjaliści i eksperci z całego świata. Do takowych należą bowiem trenerzy, lekarze zespołów dziecięcych, dziennikarze czołowych światowych mediów, znani piłkarze, a także przedstawiciele federacji i szkół piłkarskich. Będą oni dyskutować o wielu aspektach dotyczących piłkarskiego rozwoju młodzieży. Ich polemika dotknie następujących tematów: przygotowanie młodych piłkarzy do międzynarodowych zawodów, nowoczesne metody treningu, zasady budowy dobrego zespołu dziecięcego oraz ścieżka rozwoju zawodowego młodych piłkarzy.

Marzenia się spełniają

Prawdziwą “truskawką na torcie” będzie spotkanie uczestników z Franzem Beckenbauerem. Zdobywca dwóch Złotych Piłek opowie w Madrycie m.in. o swoim doświadczeniu sportowym. Podzieli się również swoją wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi dla młodych piłkarzy w osiąganiu wysokich wyników.

“Być częścią “Football for Friendship” jako ambasador to dla mnie wielki zaszczyt. Wartości promowane przez tych młodych uczestników są ponadczasowe. Bez idei triumfu równości, dobroci i sprawiedliwości nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnego, harmonijnego świata. Edukacja dzieci w kierunku współpracy i dialogu to priorytet, bo przecież zdolność do kompromisu czy znajdowania wspólnego języka z różnymi ludźmi są kluczem do sukcesu w późniejszym życiu. To bardzo ważne, niezależnie od zawodowej kariery sportowej lub innego powołania”– zaznacza Beckenbauer.

“Ogromnie się cieszę, że ten program dał mi możliwość spotkania się z zawodowymi piłkarzami. W Madrycie porozmawiam przecież z samym Franzem Beckenbauerem! Zna go prawie cały świat. Wspaniale uczestniczyć w tak globalnym projekcie, który wspierają tłumy wspaniałych ludzi! Osobiście jest to dla mnie ogromna motywacja, by zawsze podążać za swoimi najskrytszymi marzeniami”– mówi szczęśliwa Sophie Folds, 12-letnia młoda ambasador z Waszyngtonu.