Nawotki
legia.net

W lipcu, kiedy Tomasz Nawotka składał podpis pod nowym czteroletnim kontraktem, wydawało się, że kwestią czasu jest jego występ w zespole Legii. Jednak od tamtego momentu w Warszawie działo się wiele. Drużyna odpadła z europejskich pucharów, zmienił się trener i dyrektor sportowy, zmieniła się też koncepcja. Efektem całego zamieszania jest wypożyczenie 21-letniego zawodnika. 

Ostatnie miesiące dla Nawotki to czas zawirowań. Najpierw był ważną postacią Zagłębia Sosnowiec, z którym wywalczył awans do Ekstraklasy, następnie wrócił do Legii, gdzie przedłużył swoją umową do 2022 roku, a teraz musi szybko spakować walizki i szukać lokum na Słowacji. To właśnie w ekstraklasie tego kraju wychowanek Concordii Elbląg będzie występował do końca stycznia 2019 roku.

KADRA U-20 PRZEGRAŁA Z WŁOCHAMI. MOISE KEAN KATEM POLAKÓW 

Tymczasowy pracodawca Nawotki – MFK Zemplín Michalovce – w ostatnim czasie często stawia na zawodników związanych z polską piłką. Barwy klubu reprezentują wypożyczeni z Legii 23-letni Amerykanin Brian Iloski, 21-letni Ghanijczyk Sadam Sulley oraz oddelegowany przez Lecha za naszą południową granicę 19-letni Dawid Kurminowski. Obecność tych piłkarzy w zespole może znacząco ułatwić Nawotce proces adaptacji. Były zawodnik Sokoła Ostróda szansę na debiut będzie miał w następną sobotę. Ostatnie w tabeli Michalovce podejmą na wyjeździe 8. SFK-a Sered.