Jeden z zawodników, o których w niedalekiej przyszłości może być bardzo głośno w europejskim futbolu to Youssoufa Moukoko. Występuje on w młodzieżowej drużynie Borussii Dortmund, a dodatkowo dostał niedawno pozwolenie na treningi z seniorską ekipą.

Pochodzący z Kamerunu zawodnik, dopiero w wieku 10 lat przeniósł się do Niemiec, gdzie pierwsze kroki stawiał w drużynie FC St. Pauli. Po dwóch latach w tym klubie i rozegraniu 13 meczów w drużynie U-13, w których zdobył 23 gole, został sprzedany do młodzieżowej akademii Borussii, której barw broni do dziś. Urodzony w 2004 roku piłkarz nazywany jest ?cudownym dzieckiem?, bo jak wyliczono w 56 meczach w drużynie U-17 BVB zdobył 90 goli, w U-19 natomiast 26 bramek w 21 występach. Co ciekawe, stał się on najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował w Lidze Młodzieżowej UEFA, która jest odpowiednikiem Ligi Mistrzów dla młodzieżowców. Swój pierwszy mecz zaliczył w tych rozgrywkach przeciwko FC Barcelonie.

Występujący na pozycji napastnika piłkarz, mimo swojego młodego wieku charakteryzuje się świetnymi warunkami fizycznymi (1,77 cm wzrostu). Dysponuje on również wysokimi umiejętnościami technicznymi, które przekładają się na bardzo dobrą kontrolę piłki jak i drybling. Jego największym atutem jest jednak skuteczność, o której świadczyć mogą wcześniej wymienione, nieprawdopodobne liczby. Mimo jedynie 15 lat, Youssoufa Moukoko jest zawodnikiem, który znajduje się w notatkach skautów największych klubów Europy. Warto obserwować, czy zostanie on ?wyjęty? z Borussii za ogromne pieniądze, czy zdecyduje się kontynuować karierę w BVB, która potrafi przystosowywać i w odpowiedni sposób wdrażać młode talenty do seniorskich zmagań.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.