palestyny
Międzynarodowe Turnieje Piłkarskie Api Cup / Facebook

Kolejna świetna inicjatywa organizatorów turniejów piłkarskich dla dzieci w Zakopanem. Na weekendowy turniej przyjadą dzieci ze szkółki w obozie dla uchodźców pod Ramallah!

Pod Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu funkcjonuje Polsko-Palestyńska Akademia Piłki Nożnej. Szkółka w obozie dla uchodźców Al-Am’ari powstała dzięki pieniądzom z programu polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz dzięki zaangażowaniu Doroty Woronieckiej-Krzyżanowskiej, doktor nauk społecznych z Katedry Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej na Uniwersytecie Łódzkim. Główny cel akademii jest społeczny i wychowawczy – danie dzieciom możliwości odskoczni od trudnej rzeczywistości. Tuż po publikacji tekstu Wirtualnej Polski odezwał się do nich Tomasz Popiela, prezes fundacji “Ja też mam marzenia”. Zaprosił dzieciaki do Zakopanego na turniej piłkarski. Starania o sprowadzenie małych zawodników do Polski trwały ponad rok.

WYWIAD Z GENIALNYM 17-LATKIEM Z ARKI! KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI!

W poniedziałek na Okęciu wylądowała dwunastoosobowa grupa: 11,12 i 13-latków. Stamtąd wyruszyli w podróż po Polsce. W czwartek zameldują się w Zakopanem, a już w weekend zagrają na API Arenie. Wczoraj dostaliśmy bardzo miłą informację. Szkółka Piłkarska Borek Kraków oraz hurtownia sportowa Kraksport ufundowała dla każdego piłkarza z Palestyny piłki Adidas Telstar, ochraniacze i stopery, a dla trenerów wszelkiego rodzaju sprzęt treningowy. Dodatkowo państwo Renata i Dariusz Baboń, właściciele pensjonatów API ufundowali dla chłopaków torby sportowe.

To kolejny sukces organizacyjny panów Tomka Popieli i Dariusza Babonia. W miniony weekend do Zakopanego po 7 miesiącach negocjacji przylecieli piłkarze z Chicago i na pewno wrócą z miłymi wspomnieniami, ponieważ zdecydowanie wygrali ten turniej. Dla chłopców z Palestyny to na pewno równie wielkie przeżycie, bo dla nich piłka nożna jest często całym życiem.