mocno
akademiakghm.com

Od czwartku do niedzieli w Chorwacji odbywał się mocno obsadzony turniej piłkarzy do lat 18. Podczas “Mladen Ramljak 2018” Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin mierzyła się z kilkoma naprawdę uznanymi markami w Europie. Turniej zakończyła na ostatnim, ósmym miejscu, ale na pewno dla piłkarzy była to cenna lekcja!

Miedziowi swoją przygodę z turniejem rozpoczęli już w czwartek. Na początek czekało ich spotkanie z gospodarzem rozgrywek drużyną Dinamo Zagrzeb. W starciu z chorwacką młodzieżą młodzi piłkarze Zagłębia rozegrali dobre spotkanie, które zakończyło się wynikiem 1:1. Bramkę dla gości zdobył w 52 minucie Jakub Sypek.

W piątek doszło do spotkania, na które Zagłębianie czekali najbardziej. W końcu niecodziennie mogą się zmierzyć z akademią Realu Madryt! Przez większość starcia z “Królewskimi” walczyli, jak równy z równym, ale w końcówce dali sobie wbić dwa gole, przegrywając tym samym spotkanie z Hiszpanami. Mecz ten pokazywał, że wcale nie odstajemy od najlepszych drużyn w Europie.

W sobotę zawodnicy z Lubina rozegrali ostatnie spotkanie grupowe, które miało decydować, o tym, o jakie miejsce przyjdzie im walczyć w następnej fazie rozgrywek. Naprzeciw stanął zespół Eintrachtu Frankfurt. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Pierwszą bramkę w tej potyczce zdobył Kryspin Karbownik. Następnie dwie bramki zdobyli piłkarze z Niemiec, a później wynik uratował Patryk Grychtolik. Po trzech meczach Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin miała na koncie 2 remisy oraz jedną porażkę, a przed nimi spotkanie w fazie pucharowej o miejsca 7-8 z Kopenhagą.

Duńczycy okazali się za mocni, ostatecznie wygrywając spotkanie, wynikiem 3:1. Zagłębie tym samym w mocno obsadzonym turnieju zajmuje ostatnie, ósme miejsce, ale na pewno wynieśli cenną lekcję ze starć z silnymi europejskimi drużynami.

Marek Ciliński w wywiadzie dla akademiakghm.com powiedział: “Nikt nie lubi przegrywać, my również, ale trzeba zostawić młodym chłopakom przestrzeń na naukę, rozwój i nabieranie doświadczenia”.

Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin