Widzewa
Magdalena Cieślak

Zawodnicy i włodarze Escoli Varsovia nie próżnują w tym okienku transferowym. Spore zainteresowanie adeptami warszawskiej akademii nie dziwi, patrząc na wyczyny piłkarzy w Centralnej Lidze Juniorów. 

Bliski przenosin do Widzewa jest Oleksandr Yatsenko, niespełna 19-letni pomocnik warszawskiej Escoli. Młody Ukrainiec jesienią był postacią wyróżniającą na boiskach CLJ U-18. Jednak większość spotkań rozegrał w seniorskim zespole tarchomińskiego klubu. W lidze okręgowej w 12 spotkaniach zdobył cztery gole, natomiast w juniorach do sześciu występów dołożył trzy trafienia. Zawodnika wyróżnia z pewnością jego rozbudowana jak na młody wiek sylwetka, ale i również ponadprzeciętne możliwości techniczne.

“(Oleksandr ? przyp. red.) to zawodnik technicznie kompletny, bardzo mocny indywidualnie, dobrze zbudowany. Znakomicie odnajduje się w grze kombinacyjnej ? prawa, lewa noga. Piłkarsko, fizycznie to bardzo mocny chłopak. Jak do nas przyszedł, robił sporą różnicę” – dla MF komentował Marek Brzozowski, szkoleniowiec 9. ekipy CLJ U-18.

PRZECZYTAJ NIEZWYKŁĄ HISTORIĘ OLEKSANDRA YATSENKI. OD CRACOVII, PRZEZ NIEUDANĄ PRZYGODĘ W LECHU, AŻ PO ESCOLĘ!

Yatsenko, o którym mówi się również w kontekście pozyskania go przez Piasta Gliwice, ma odbyć wpierw testy w Widzewie. Ukraiński piłkarz będzie sprawdzany w Łodzi przez dwa tygodnie, począwszy od 14 stycznia. Następnie, jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, gracz Escoli pojedzie wraz z nowymi kolegami na obóz przygotowawczy. Przed zawodnikiem więc trudny okres, w którym swoje umiejętności będzie musiał udowodnić trenerowi Mroczkowskiemu. Nie od dziś jednak wiadomo, że opiekun Widzewa poszukuje ofensywnych zawodników o walorach motorycznych, jakie bez wątpliwości posiada Oleksandr Yatsenko.