U-19: Boniecki i Stolarczyk kontuzjowani

0
363
Przypomnijmy powołanych ukrainą Puchar Syrenki, podsumowanie meczów, Boniecki, pro
Fot. PZPN

Kontuzje to nieodłączny aspekt profesjonalnego sportu. Niestety, tym razem ofiarą urazów padli młodzi polscy piłkarze – Jakub Stolarczyk i Bartosz Boniecki. 

Zarówno Stolarczyk, jak i Boniecki zostali powołani na mecze z Macedonią i Walią przez trenera reprezentacji Polski do lat 19 Dariusz Gąsiora. Ani bramkarz Leicester City, ani pomocnik Pogoni Szczecin nie pomogą jednak swoim kolegom. Ich miejsce zajmą dwaj inni piłkarze.

Stolarczyka zastąpi Paweł Sokół, który przed tym sezonem zamienił Manchester City na Koronę Kielce. 18-letni golkiper rozegrał w ostatnich tygodniach trzy mecze w Centralnej Ligi Juniorów, a w środę zadebiutował w pierwszej drużynie Korony. Nie był to jednak debiut udany. Scyzory przegrały 2:3 w Pucharze Polski z Wisłą Sandomierz, która na co dzień występuje na czwartym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju.

UEFA YOUTH LEAGUE: HERTHA OGRAŁA LECHA. KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFO. 

Dość zaskakujący jest drugie powołanie Dariusza Gąsiora. Otóż na miejsce Bonieckiego, który jak już wspomniałem jest pomocnikiem, wskoczył kolejny bramkarz – Mateusz Kochalski. Urodzony w 2000 roku zawodnik jest wypożyczony z Legii Warszawa do Radomiaka Radom. W tym sezonie rozegrał trzy spotkania, dwa w II lidze i jedno w PP.

Kadra U-19 pierwszy mecz rozegra w czwartek. O godzinie 15:00 na boisku w Bełchatowie podejmiemy Macedonią, a cztery dni później o 17:00 w Bagnor zagramy z Walią.