elaną, Łopata, turniej eliminacyjny
ddob.com
  1. Do Ustronia, na tygodniowe zgrupowanie, zawitali dzisiaj reprezentanci Polski do lat 16. Rozpoczęli oni tym samym okres przygotowawczy przed towarzyskim dwumeczem z reprezentacją Austrii. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 23.10 w Ustroniu, drugi zaś dwa dni później w Skoczowie.

Skład personalny różni się jednak od pierwotnie zaplanowanego przez selekcjonera. W miejsce Briana Woschka i Daniela Krasuckiego, Przemysław Małecki zdecydował się na dodatkowe powołania. Szczęśliwcami okazali się: Filip Wilak, Patryk Warczak i Hubert Czerwiński. Pierwszy z nich kilka dni temu podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Lechem Poznań. Więcej o młodym skrzydłowym przeczytacie tutaj. Warczak jest przedstawicielem akademii Wisły Kraków. 15-letni zawodnik z powodzeniem występuje zarówno na prawej, jak i lewej stronie obrony. Kolejny powołany piłkarz to również defensor. Występujący w akademii Miedziowych swoją grą daje podstawy, by twierdzić, że w nieodległej przyszłości będzie grał w Zagłębiu u boku innego Czerwińskiego, Alana.

Jaki cel po kontuzji stawia przed sobą Marcel Stefaniak? Kliknij i dowiedz się więcej!

Najbliższe spotkania, mimo, iż tylko towarzyskie, stanowią idealną okazję do sprawdzenia zdolnej młodzieży w starciu z wymagającym rywalem. Dobra postawa na boisku może nawet dać przepustkę do drużyny U-17, która już niebawem rozpocznie walkę o wyjazd na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy rozgrywane w Irlandii.


Autor: Hubert Koncewicz