samozadowolenie ; zrewanżowali się; U-17 i U-19
pixabay (picselweb)

Reprezentacje Polski U-17 i U-19 będą chciały pójść w ślady starszych kolegów z U-21 i również awansować na Mistrzostwa Europy. Czeka ich niełatwe zadanie. Podopieczni Przemysława Małeckiego trafili na: Portugalię, Rosję i Szkocję, natomiast drużyna prowadzona przez Dariusza Gęsiora podejmie walkę z Francją, Izraelem i Szwajcarią.

W przyszłym roku w dniach 20-26 marca zostaną rozegrane turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Europy w kategorii U-17 i U-19. Obie nasze reprezentację przebrnęły przez fazę początkową eliminacji i mają jeszcze szansę pojechać w przyszłym roku na Euro do Armenii (U-19) i Irlandii (U-17). Jednak, aby tak się stało, trzeba wyeliminować naprawdę mocnych rywali.

TRENERZY PSG I JUVENTUSU ZACHWYCENI NUMBER ONE CUP W GDAŃSKU! SPRAWDŹ, CO ICH ZACHWYCIŁO!

Reprezentacja Polski do lat 19 trafiła do grupy 5, gdzie zmierzy się z Francją, Izraelem i Szwajcarią. Turniej eliminacyjny zostanie rozegrany we Francji. Do finałów Mistrzostw Europy U-19 awansują tylko zwycięzcy siedmiu grup. Euro zostanie rozegrane w dniach 14-27 lipca 2019 roku w Armenii, gdzie gospodarze mają zapewniony udział. W I fazie eliminacji “Biało-Czerwoni” zremisowali z Irlandią Północną (0:0), pokonali Kazachstan (4:0) i przegrali z Serbią (1:4).

Z kolei kadra prowadzona przez Przemysława Małeckiego będzie rywalizować w eliminacjach z: Portugalią, Rosją i Szkocją. Tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli chodzi o awans na Mistrzostwa Europy U-17. Na turniej główny do Irlandii (3-19 maja 2019 roku) awansują zwycięzcy każdej z ośmiu grup oraz siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie w grupie. W I rundzie eliminacji do Mistrzostw Europy U-17 Polacy pokonali Finlandię (2:1), Luksemburg (7:3) i przegrali z Francją (1:3).

Źródło: ŁączyNasPiłka