Gruzja
polsatsport.pl

Nie ma innej możliwości jak pewna wygrana reprezentacji Polski do lat 21 w dzisiejszym spotkaniu przeciwko Gruzji. Ten mecz będzie decydował o naszym awansie na Mistrzostwa Europy!

Najlepszym scenariuszem byłaby oczywiście porażka Duńczyków w starciu z Wyspami Owczymi i pewna wygrana naszych orłów. Wtedy wskakujemy automatycznie z pierwszego miejsca na ME i nie musimy czekać na listopadowe baraże. Taka sekwencja zdarzeń jest jednak mało prawdopodobna i jak mówi pewne polskie powiedzenie “Umiesz liczyć, licz na siebie”. Wygrajmy swój mecz i nie oglądajmy się na innych.

Nasz rywal, jakim jest Gruzja, może brzmieć mało groźnie. Pewnie większość nawet nie wie, gdzie ta owa Gruzja leży. Jest to jednak drużyna, która od dziewięciu spotkań nie zaznała porażki. Trochę pechowo rozpoczęli eliminacje, bo od trzech porażek z rzędu (z Danią, Wyspami Owczymi i właśnie Polską). W meczu z “Biało-czerwonymi” byli stroną słabszą, a podopieczni Czesława Michniewicza wykorzystali swoją okazję i zdobyli trzy bramki między 58., a 71. minutą meczu.

gruzja
Gruzję zaznaczono na mapie kolorem pomarańczowym.

Nie ma wśród Gruzinów wielkich nazwisk ani piłkarzy, którzy by się szczególnie wyróżniali. Jest za to drużyna, która w eliminacjach zdobyła już 12 punktów. Najlepszym strzelcem zespołu jest Beka Mikeltazdze, który na co dzień występuje w cypryjskiej drużynie Anorthosis. Na jego dorobek składają się łącznie cztery zdobyte bramki.

Ciężko znaleźć jakieś główne atuty tej drużyny. Strzelają mało bramek, dużo tracą, nie mają w swoich szeregach większych gwiazd, ani piłkarzy w silnych europejskich ligach, no może poza jednym Vato Arveladze, który gra w Koronie Kielce. Tworzą jednak kolektyw jako drużyna, gdy trzeba, mogą jedną akcją rozstrzygnąć losy spotkania przez cały mecz cofając się głęboko do defensywy.

U-21: JEDEN PIŁKARZ MUSIAŁ OPUŚCIĆ ZGRUPOWANIE! KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI!

Naprawdę nie widzę innej możliwości dzisiaj jak pewne zwycięstwo reprezentacji Polski. Kownacki i spółka powinni zaaplikować rywalom kilka bramek, ale nie zapominajmy też o tym, że dwa razy straciliśmy punkty z teoretycznie jeszcze słabszymi Wyspami Owczymi.

Na tę chwilę naszymi rywalami w barażach może być ktoś z trójki: Grecja, Szwecja i Rosja. Dzisiaj zostaną rozegrane 24 spotkania, więc jeszcze dużo może się w tej kwestii pozmieniać. Co ciekawe na ten moment awansu na mistrzostwa Starego Kontynentu nie mają m.in. Portugalia i Holandia.

Początek spotkania z Gruzją o godz. 18:00. Transmisja meczu w Polsat Sport Extra.