Łączy Nas Piłka

Po czwartkowym zwycięstwie z Czechami kadra U-20 rozpoczęła ostateczne przygotowania do wyjazdowego starcia z Holendrami. Jak zapowiada Jacek Magiera, w meczu z Holandią będą zmiany. 

“Zmiany będą po to, żeby dowiedzieć się o tych piłkarzach jak najwięcej. To konieczność w kontekście budowania tego zespołu na mistrzostwa świata. W maju musimy mieć stuprocentową pewność do tego, kto ma reprezentować Polskę na mundialu” – wyjaśnił na pomeczowej konferencji były szkoleniowiec warszawskiej Legii. Można zatem przypuszczać, że we wtorek w Holandii zobaczymy zupełnie inną drużynę niż w czwartek w Łodzi.

Jest to na pewno dobra wiadomość dla dublerów. Będą oni mieli doskonałą okazję, aby powalczyć o lepszą pozycję w hierarchii Jacka Magiery. Zawodnikiem, który może w kilka dni zaliczyć jazdę kolejką górską w kierunku bram piłkarskich niebios, jest Konrad Gutowski.

JEDEN Z KLUCZOWYCH ZAWODNIKÓW KADRY U-20 W “11” 13. KOLEJKI I LIGI! 

Choć za nami dopiero połowa zgrupowania, to już teraz można powiedzieć, że zawodnik II-ligowego Widzewa jest jego największym wygranym. “Gutek” najpierw zastąpił kontuzjowanego Marcela Zyllę, a następnie pierwszy raz w karierze wybiegł na boisko w biało-czerwonym trykocie z orłem na piersi. Jak sam mówi, lekkie przejęcie z powodu debiutu w kadrze było, ale przede wszystkim chciał robić swoje na boisku. Pomocnik musiał dostosować się do nieco innego ustawienia niż na co dzień w klubie, ale zdołał sprostać zadaniu.

Holandią
Krzysztof Szymczak, Dziennik Łódzki

19-latek na placu gry pojawił się w 68. minucie. Z perspektywy kanapy oddalonej trzy metry od odbiornika telewizyjnego wyglądało to nieźle. Bardziej miarodajną będzie jednak rozważna ocena Jacka Magiery: “Jestem z niego zadowolony. Wszedł bezpardonowo. Na pewno jest to chłopak z potencjałem, który ma za zadanie dalej pracować. Wszystko w jego nogach i głowie, żeby odgrywać w tej reprezentacji coraz większą rolę”. Casus Gutowskiego jest również świetnym przykładem dla zawodników, występujących w niższych ligach niż Ekstraklasa lub I liga. Selekcjoner poprzez udokumentowane czyny pokazuje, że drzwi na Mistrzostwa Świata w naszym kraju są otwarte praktycznie dla każdego.

Na spotkanie z Holandią w Katwijk aan Zee uda się tylko 18 piłkarzy. Oznacza to, że czterech spośród powołanych przez Jacka Magierę zawodników wcześniej zakończy zgrupowanie. Początek meczu we wtorek o godzinie 19:00.