Macedonia gutowie
Piotr Sikora/Strefa Sportu Rembertów

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała z Finlandią w ramach pierwszej rundy eliminacji do ME U-17. W niedzielę już kolejny sprawdzian przed podopiecznymi Przemysława Małeckiego.

“Biało-Czerwoni” na drodze do przyszłorocznych mistrzostw Europy muszą zmierzyć się z Finlandią, Luksemburgiem oraz Francją. Walka w grupie siódmej ruszyła już dzisiaj, a pierwszym rywalem Polaków był zespół znad Skandynawii.

W Ząbkach o godzinie 13:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek, zwiastujący mnóstwo emocji w wykonaniu naszej młodzieżowej kadry narodowej. Spotkanie już w 9. minucie otworzył Eetu Rissanen, dla którego było to drugie trafienie w kadrze Erkka V. Lehtola. Na odpowiedź Polaków czekaliśmy aż do 70. minuty, gdy po stałym fragmencie gry defensywa przyjezdnych nie zachowała chłodnej głowy we własnym polu karnym. Do piłki doskoczył Nicola Zalewski i doprowadził do remisu. Tuż przed końcem, bo w doliczonym czasie gry, wynik ustalił Filip Marchwiński, dając drużynie pierwszy komplet punktów. Ponownie stały fragment, tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego prosto na głowę piłkarza poznańskiego Lecha.

Skład:  Mikołaj Biegański, Nikodem Niski, Łukasz Bejger, Jakub Niewiadomski, Jakub Iskra, Marcel Wędrychowski (Jakub Górski), Kacper Kozłowski, Michał Rakoczy (Jan Biegański), Filip Marchwiński, Jakub Kamiński (Nicola Zalewski), Filip Szymczak (Hubert Turski).

To dopiero początek. Nerwy na wodzy i prosimy o powtórkę!

Już 27 października zagramy z Luksemburgiem ponownie na boisku w Ząbkach. Zespół z państwa liczącego około 600 tysięcy mieszkańców jeszcze dzisiaj zmierzy się z Francją. Jak nie trudno się domyślić, to “Trójkolorowi” będą zdecydowanym faworytem tego nierównego pojedynku.

25 MILIONÓW ZA GRACZA Z DRUGIEJ LIGI! KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI!

Z Francuzami podopieczni Przemysława Małeckiego stoczą bój ostatniego dnia miesiąca na boisku w Legionowie.

Do następnej rundy eliminacji rozgrywanej już w marcu 2019 roku, awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Dodatkowo stawkę zasilą cztery ekipy z trzecich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko kadrom bezpośrednio premiowanym do dalszej gry.