jacek magiera
Polsat Sport / Cyfrasport

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20, Jacek Magiera, przedstawił listę zagranicznych powołań na listopadowe mecze Elite League. Znów mamy nowe twarze!

Kadra U-20 pod wodzą byłego szkoleniowca Legii Warszawa do tej pory wygrała jedynie z reprezentacją Czech. Wrześniowe mecze z Włochami i Szwajcarią nie zakończyły się pomyślnie, a ostatni wyjazd do Holandii wolelibyśmy puścić w niepamięć. Już 15 listopada będziemy mieli okazję poprawić ten bilans. Najpierw w meczu z Portugalią, cztery dni później z Ukrainą.

KADRA U-17 NA DRODZE DO MISTRZOSTW EUROPY ZMIERZY SIĘ Z…

Wśród powołanych znaleźli się m.in. Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen), Marcin Bułka (Chelsea), David Kopacz (VfB Stuttgart), Dominik Steczyk (FC Nürnberg). Magiera postawi także na nowe nazwiska. Po raz pierwszy w zespole, przygotowującym się do przyszłorocznych MŚ zobaczymy Karola Niemczyckiego (NAC Breda) oraz Adriana Stanilewicza (Bayer 04 Leverkusen).

Do kadry narodowej dołączy również Marcel Zylla (Bayern Monachium), który przez 41-latka był już powoływany na poprzednie spotkania, jednakże kontuzja wykluczyła go z gry.