chodyna spotkania powołania na japonię
gol.pl

Wrzesień to synonim powrotu piłki reprezentacyjnej. Również tej, gdzie w głównych rolach występują młodzieżowcy. Trener reprezentacji Polski U-20 – Jacek Magiera – odkrył część swoich kart. Były trener Legii ogłosił listę powołanych z klubów zagranicznych na wrześniowe mecze w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.  

41-letni szkoleniowiec nie miał wielkiego wyboru i na potyczki z Włochami (6.09, 19:00, Łódź) i Szwajcarią (10.09, 18:00, Montreux) spoza granic naszego kraju powołał tylko czterech zawodników. Nie jest tajemnicą, że kadra trenera Magiery będzie opierać się przede wszystkim na piłkarzach, którzy na co dzień biegają po boiskach w naszym kraju.

Aż trójka spośród całej czwórki to zawodnicy niemieckich klubów. Najbardziej rozpoznawalny wśród kibiców zdaje się być Marco Drawz, reprezentujący barwy HSV. 19-letni napastnik, pełniący niekiedy rolę skrzydłowego, urodził się w Niemczech, ale czuję się mocno związany z Polską. Jak sam mówi, podczas pierwszego meczu z orzełkiem na piersi był bardzo zdenerwowany, a podczas hymnu czuł dreszcze.

Kolejna dwójka z Bundesligi to David Kopacz i Jakub Bednarczyk. Pierwszy z wymienionego duetu zamienił w tym okienku transferowym Borussię Dortmund na VfB Stuttgart. Drugi zaś od kilku lat jest zawodnikiem Bayeru Leverkusen. Obaj zawodnicy rozegrali już dla niemieckich zespołów ponad 80 spotkań we wszelkiej maści juniorskich rozgrywkach.

Rodzynkiem w grupie powołanych z lig zagranicznych jest Marcin Bułka. Wychowanek warszawskiej Escoli ma za sobą udany okres przygotowawczy z pierwszym zespołem Chelsea. Najprawdopodobniej to właśnie on stanie między słupkami we wrześniowych spotkaniach, które będą pierwszym poważnym sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w naszym kraju.