Północnej Serbowie
Łączy nas Piłka

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 19 Dariusz Gęsior był zmuszony przekształcić swoją listę powołań. Na turniej do Irlandii Północnej (14-20.11) nie pojedzie Adrian Benedyczak i Michał Ozga.

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, iż dwóch piłkarzy powołanych przez selekcjonera kadry U-19 nabawiło się kontuzji. Na turniej eliminacyjny mistrzostw Europy nie pojedzie Michał Ozga (Jagiellonia Białystok) oraz Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin). W zamian za wspomnianych dodatkowo powołani zostali Kamil Piątkowski (Zagłębie Lubin) i Kacper Wełniak (Legia Warszawa).

TRWA RYWALIZACJA O FINAŁ NA PGE NARODOWYM – Z PODWÓRKA NA STADION

Kamil Piątkowski gra w trzecioligowych rezerwach, gdzie w dziesięciu występach zdołał strzelić bramkę. 18-letniemu defensorowi zdarza się wspomagać zespół U-19 w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Kacper Wełniak również swoje umiejętności prezentuje w zespole rezerw. Do tej pory zgromadził dwa trafienia w jedenastu spotkaniach. Młody napastnik w kadrze Dariusza Gęsiora zadebiutował w październikowym meczu z Macedonią. Legionista rozegrał drugą połowę, zmieniając w przerwie Wiktora Długosza.

Już 14 listopada zagramy z gospodarzem turnieju – Irlandią Północną , a trzy dni później przyjdzie się nam mierzyć z Kazachstanem. Ostatnim grupowym rywalem “Biało-Czerwonych” będzie Serbia, z którą zagramy 20 listopada.