Wygrana macedonia Grodzisku Wielkopolskim
FOTO MARCIN PIRGA / CYFRASPORT

Macedonia do lat 15 musiała uznać dzisiaj wyższość reprezentacji Polski prowadzonej przez Marcina Dornę. “Biało-Czerwoni” pokonali pewnie 4:0 gospodarzy w pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów towarzyskich pomiędzy tymi ekipami.

Podopieczni selekcjonera Marcina Dorny objęli prowadzenie w 16. minucie za sprawą zawodnika akademii RB Lipsk, Kacpra Smorgola. Jeszcze w pierwszej połowie wynik na 2:0 podwyższył Hubert Turski. W drugiej części gry po bramce dołożyli Szymon Włodarczyk i Igor Ławrymowicz. W efekcie Macedonia przegrała różnicą czterech bramek.

Drugi mecz zostanie rozegrany również w Skopje w czwartek o godz. 13.

Macedonia 0:4 Polska
Kacper Smorgol 16′, Hubert Turski 26′, Szymon Włodarczyk 55′, Igor Ławrynowicz 65′

Polska: (skład wyjściowy) Jakub Ojrzyński – Bartosz Matuła, Jakub Malec, Filip Balcewicz, Ariel Mosór – Mateusz Musiałowski, Mateusz Łęgowski, Kacper Kozłowski, Kacper Smorgol, Patryk Kusztal – Hubert Turski.