Development Tournament
Młodzieżowy Futbol

W bieżącym tygodniu podopieczni trenera Marcina Dorny biorą udział w turnieju z ramienia samej UEFY. Jak dotąd ulegli Turcji i pokonali Grecję.

Na oficjalnej stronie UEFY możemy przeczytać, że tego typu turnieje mają na celu wypromowanie utalentowanych młodych zawodników. Wybór odpowiedniego rocznika był trudny, choć nie trwał długo. Padło na kategorię wiekową U-16 z dwóch powodów. Według europejskiej organizacji piłkarskiej jest to wiek odgrywający kluczową rolę w rozwoju piłkarza. Zawody mają być płynnym przejściem do kategorii U-17, która – jako najmłodsza grupa wiekowa – ma już do czynienia z europejskimi rozgrywkami młodzieżowymi.

GKS KATOWICE ODNIÓSŁ SUKCES NA PRESTIŻOWYM TURNIEJU MŁODZIEŻOWYM – ZAJRZYJ TUTAJ PO WIĘCEJ!

Zimny prysznic

Na inaugurację jednej z tegorocznych edycji Development Tournament Biało-Czerwoni mierzyli się z Turcją. Tym razem przyszło im się mierzyć na polskiej ziemi, zatem, niesieni przez doping naszych fanów, mieli dodatkową motywację. Jednak przyjezdni pokazali kawał dobrego futbolu – w 38. minucie Ali Demirel pokonał Jakuba Ojrzyńskiego mierzonym strzałem zza pola karnego. Turkowie przypieczętowali zwycięstwo dziesięć minut przed końcem, gdy Efecan Barlik obrócił się z piłką w stronę bramki i znalazł drogę do siatki.

1 KWIETNIA 2019, STADION MIEJSKI W ŁOMŻY
POLSKA – TURCJA 0:2 (0:1)

BRAMKI: 38′ Demirel, 80′ Barlik
SKŁAD POLAKÓW
: Jakub Ojrzyński – Jerzy Tomal, Daniel Hoyo-Kowalski, Filip Balcewicz, Jakub Malec (80′ Brian Woschek) – Radosław Cielemęcki (76′ Igor Ławrynowicz), Mateusz Łęgowski, Fryderyk Gerbowski (76′ Jakub Kisiel), Patryk Gogół (60′ Patryk Warczak), Patryk Kusztal (70′ Miłosz Pacek) – Aleksander Buksa (70′ Oliver Zaręba) 

Development Tournament
Gazeta Współczesna

Progres

W drugim starciu – przeciwko Grecji – piłkarze Marcina Dorny zaprezentowali się o wiele lepiej. Od pierwszych minut widać było, że są głodni zwycięstwa. Od razu rzucili się do gardeł Grekom, stosując wysoki pressing. Poskutkowało to w 17. minucie, kiedy to Patryk Gogół pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Kolejną bramkę kibice zobaczyli na początku drugiej połowy. Wówczas piłkę do siatki głową skierował Filip Borowski, wprowadzony dosłownie minutę wcześniej. Grecy zdołali jednak odpowiedzieć w 56. minucie za sprawą trafienia Emmanouíla Tsiókrisa.

3 KWIETNIA 2019, STADION MIEJSKI W WYSOKIM MAZOWIECKIM
POLSKA – GRECJA 2:1 (1:0)

BRAMKI: 17′ Gogół, 41′ Borowski – 56′ Tsiókris
SKŁAD POLAKÓW: Krzysztof Bąkowski – Jerzy Tomal, Daniel Hoyo-Kowalski, Ariel Mosór, Brian Woschek (65′ Oliver Zaręba) – Radosław Cielemęcki (65′ Igor Ławrynowicz), Mateusz Łęgowski (54′ Szymon Włodarczyk), Jakub Kisiel (76′ Mateusz Pieńczak), Patryk Gogół (41′ Fryderyk Gerbowski), Patryk Kusztal (41′ Filip Borowski) – Aleksander Buksa (54′ Patryk Warczak)

Ostatni mecz w ramach Development Tournament Biało-Czerwoni pojadą do Zambrowa na mecz z Kolumbią.
_____________________________________________________________________________
źródło: 90minut.pl