Ozga
jagiellonia.pl

Połowa listopada to bardzo ważny okres dla reprezentacji Polski do lat 19. Podopieczni Dariusza Gęsiora przystąpią do walki w I rundzie eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Niestety, na zgrupowaniu z powodu kontuzji zabraknie jednego z defensorów – Michała Ozgi. 

Ozga to 18-letni środkowy obrońca, który na co dzień występuje w Jagiellonii Białystok. Szeregi klubu z Podlasia zasilił przed rokiem w lipcu, kiedy to zdecydował się opuścić rodzinny Kraków, gdzie reprezentował barwy miejscowego Progresu. Ozga to zawodnik bardzo doświadczony na szczeblu juniorskim, w CLJ rozegrał 56 spotkań, z czego osiem w obecnym sezonie.

KORDIAN WÓJS PODSUMOWUJE ZWYCIĘSTWO W DERBACH KRAKOWA!

Wychowanek Hutnika Kraków kontuzji doznał w sobotnim meczu z Pogonią Szczecin, dzień przed zgrupowaniem. Obrońca drużyny przeciwnej miał na prostych nogach zaatakować go wślizgiem, czego efektem jest rana w nodze i ponaciągane więzadła w kostce. 18-latkowi został założony jeden szew.

Kadra U-19 pierwszy mecz rozegra już jutro o godzinie 20:00. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych będą gospodarze turnieju eliminacyjnego – Irlandia Północna. Trzy dni później, 17 listopada, zmierzymy się z Kazachstanem, a następnie, 20, z reprezentacją Serbii.