elaną, Łopata, turniej eliminacyjny
ddob.com

Po porażkach z Włochami i Szwajcarią kadra U-20 przystąpi do kolejnych dwóch potyczek. 11 października podopieczni Jacka Magiery zmierzą się z Czechami, a cztery dni później podejmą Holendrów. Dziś były szkoleniowiec warszawskiej Legii ogłosił zagraniczne powołania na te właśnie spotkania.

Wśród zawodników, których będziemy mieli okazję dopingować już za kilka tygodni nie mogło zabraknąć Marcina Bułki. 20-latek regularnie występuje w rozgrywkach Premier League 2 i  pozostaje w stałym kontakcie z Mauricio Sarrim. W kadrze trenera Magiery Bułka walczy o pierwszy skład z Radosławem Majeckim z rezerw warszawskiej Legii.

Poza bramkarzem Chelsea pozostali zawodnicy, którzy otrzymali powołanie są przedstawicielami Bundesligi. Żaden z młodych piłkarzy nie jest jednak nawet drugoplanowym aktorem w swoim klubie. Jakub Bendarczyk z Bayeru Levarksen znajduje się co prawda w kadrze pierwszego zespołu, aczkolwiek jest to obecność czysto hipotetyczna. Młody Polak nie zasiadł na ławce nawet w jednym meczu Aptekarzy w tym sezonie. Nie odnotowano również żadnego występu Bendarczyka w II zespole oraz drużynie juniorów.

PAMIĘTACIE FEDERICO MACHEDĘ? DLACZEGO WŁOCH NIE DOTARŁ NA SZCZYT, NA KTÓRY ZMIERZAŁ TAK PEWNYM KROKIEM? SPRAWDŹ SAM!

David Kopacz oraz Dominik Steczyk regularnie występują w IV ligowych rezerwach swoich klubów – Vfb Sttutgart i 1.FC Nürnberg. Natomiast były reprezentant młodzieżowych reprezentacji Niemiec Marcel Zylla, reprezentujący barwy Bayernu Monachium, skupia się na grze w niemieckim odpowiedniku Centralnej Ligi Juniorów. Dla niego ewentualny występ w jednym z październikowych meczów oznaczać będzie debiut w kadrze U-20.

Choć mecze październikowe to dopiero drugie zgrupowania pod dowództwem Jacka Magiery drużyna będzie pod sporą presją. Kolejne porażki na pewno nie spotkają się z aprobatą wśród kibiców i ekspertów. Z każdym kolejnym miesiącem, który przybliżać nas będzie do Mistrzostw Świata, wymagania będą coraz większe. Mamy jednak nadzieję, że nasi młodzi piłkarze sprostają wyzwaniu i ze spokojem przystąpimy do największej od czasów EURO 2012 imprezy piłkarskiej w naszym kraju.